Юні археологи досліджують антропогенні печери міста Києва

Юні археологи досліджують антропогенні печери міста Києва Вихованці секції археології Київської МАН на чолі з керівником секції Оленою Миколаївною Кухарською вже неодноразово брали участь у дослідженнях антропогенних печер міста Києва. Це і Звіринецькі, і Китаєвські, і печери під Видубицьким монастирем.

Але найцікавішими є печери Гнилецького печерного монастиря, що розташовані у передмісті Києва, в урочищі Церковщина. Вони засновані преподобним Феодосієм, одним із засновників Києво-Печерської Лаври, ще в ХІ ст, діяли до ХVІІ ст. та відродились у ХХ ст. Цікаві вони не тільки своїм віком, а ще й тим, що, на відміну від Лаврських печер, майже не перебудовувались, зберегли свою автентичність. Печери мають всі типи підземних споруд: житлові келії, поховальні крипти, культові споруди – церкви, кімітерії та господарчі об'єкти.

Гідом нашої екскурсії став провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу історико-архітектурних досліджень музею історії Десятинної церкви, багаторічний дослідник цієї пам’ятки, автор декількох монографій про Церковщину і, до речі, випускник Київської МАН Дятлов Владислав Анатолійович. Захопився  пам’яткою ще в шкільному віці, коли про неї дуже мало було відомо, а щоб потрапити до неї треба було повзти на животі по вузькому лазу. Наостанок, Владислав Анатолійович подарував кожному із присутніх свою книжку про Церковщину.

Дякуємо Владиславу Анатолійовичу за цікаву екскурсію, а керівниці секції Олені Миколаївні Кухарській за чудовий захід! Частина приміщень печер поки що не досліджена, то сподіваємось ще не раз брати участь у дослідженні унікальної пам'ятки!

Версія для друку Опубликовано: 27 Березня 2023
Поділитись: