Україна тепер знає, хто її найкращі «кіберніндзі»!

Україна тепер знає, хто її найкращі «кіберніндзі»! От і добіг фіналу Всеукраїнський конкурс із кібербезпеки, який раніше проводився виключно для студентів ЗВО, а тепер ВПЕРШЕ охоплював й учнівську аудиторію, – «Кіберніндзя»! Організаторами цього кібертурніру виступили ТПП України та Київська МАН.

Вчора, 24 листопада 2021 року, о 16:00 була проведена святкова онлайн-трансляція, під час якої урочисто були оголошені переможці конкурсу, представлені найкращі роботи учасників, а запрошені гості і члени журі привітали усіх глядачів у прямому ефірі.

У чому ж родзинка цьогорічного конкурсу для майбутніх гуру з безпеки у кіберпросторі? – а у тому, що діти вікової категорії 11+ отримали неймовірну можливість спробувати свої сили та показати свої вміння у «святая святих» змагань із кібербезпеки – змаганнях із CTF (Capture the flag, CTF), а участь у таких змаганнях – це, не більше-не менше, обов’язковий для виконання критерій при влаштуванні на посаду спеціаліста з кібербезпеки у будь-яку компанію.

Якщо ви «не зовсім» обізнані у специфіці таких змагань – Вікі вам у поміч – а це вартує того, щоб про нього дізнатися! https://uk.wikipedia.org/wiki/Capture_the_flag_(CTF)

 

Під час церемонії нагородження до усіх присутніх із вітальним словом звернулась директор Київської МАН Ірина Поліщук, яка розповіла про важливість проведення таких змагань саме серед юнацької молоді та розкрила особливості проведення саме цьогорічного конкурсу.

Київська МАН пишається тим, що саме за її ініціативи та організаційної підтримки до традиційно студентського конкурсу цьогоріч приєдналися й українські школярі. І діти не підвели! Їх конкурсні «роботи» переконали фахове журі: ці діти продемонстрували зовсім не дитячий рівень знань у цій галузі!

Отже, 24 листопада ми дізнались про найкращих юних українських захисників кіберпростору серед майже 1000 дітей, які змагалися між собою у наступних вікових категоріях та номінаціях: учасники 8 – 10 років: графічний плакат із кібербезпеки або Scratch-гру з кібербезпеки;  учасники 11 – 14 років: анімація з кібербезпеки, відеоролик на тему кібербезпеки, або участь в CTF (Capture the Flag)-змаганні; 15 – 17 років: інтерактивна інфографіка, веб-сторінка з кібербезпеки або участь у CTF-змаганні.

За перемогу в цьому найтрендовішому конкурсі вони отримали достатньо дороговартісні призи та нагороди: ноутбуки, планшети, аудіосистеми та ін.. Це стало можливим завдяки залученню до проведення конкурсу дуже потужних спонсорів, серед яких, зокрема: компанія Intela Ukraine, ТОВ “Академія цифрового розвитку”, ТОВ “ДАТАСТОР”,  компанія “АЛГОРІТМ-Х”, компанія «АМ Інтегратор Софт», ТОВ МІКРО ФОКУС Україна, ТОВ Телесенс ІТ, компанія “Автор”,  Palo Alto Networks Україна, – а загалом спонсорами заходу стали 40 українських компаній, які продемонстрували, що таке справжня соціальна відповідальність бізнесу.

Гостями церемонії нагородження стали вихованці Київської МАН секції «Кібербезпека» відділення безпеки і оборони: Соломія Вязовська, 6 клас (номінація «Анімація з кібербезпеки»), Софія Вязовська, 8 клас (номінація «Відеоролик на тему кібербезпеки»), Максим Бугай, 10 клас (номінація «Вебсторінка з кібербезпеки»). Вони розповіли про свої враження від конкурсу та поділилися тим, у чому вбачають його значущість. Ми пропонуємо вам ознайомитися з їх конкурсними роботами та подивитися їх інтерв’ю каналу ICTV, котрий присвятив конкурсу окремий сюжет у своєму випуску новин.

1. Соломія Вязовська, 6 клас номінація «Анімація з кібербезпеки».

2. Софія Вязовська, 8 клас номінація «Відеоролик на тему кібербезпеки».

 Інтерв’ю каналу ICTV.

 

Київська МАН щиро вітає переможців цьогорічного конкурсу та запрошує на наступний рік взяти у ньому участь усіх, хто бачить своє майбутнє в «обороні» українських кордонів кіберпростору!

 

Версія для друку Опубликовано: 25 Листопада 2021
Поділитись: