Толерантність рятує світ

Толерантність рятує світ Толерантність, від лат. tolerantia – стійкість, витривалість, терпимість. Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації й щорічно 16 листопада відзначається та шанується у суспільстві.

Чергова спільна комунікація «Толерантність рятує світ» відбулась у відділенні філософії та суспільствознавства з нагоди визнання світом Дня Стійкості та Витривалості.

Онлайн-дискусія, модераторкою якої виступила завідувачка відділення Тетяна КОТ, була жвавою та щирою, і водночас екологічно-чутливою та пластичною.

Вихованці відділення, учні школи І-ІІІ ступенів № 218 міста Києва разом із педагогічною керівницею, вчителькою історії Вікторією ПІНЧУК, поділились думками на теми: що є толерантність, від чого, чи від кого залежить співіснування в межах свого маленького або великого колективу; як навчитися сприймати, поважати та підтримувати, об’єднати свої зусилля задля вищої цілі; яЯк вийти із конфлікту без психологічних травм. Як швидко віднайти баланс та рівновагу.

Щирою, світлою була власна історія Айсу ГУМБАТОВОЇ, хоча розповідала вона про ганебний булінг, якого вона зазнавала упродовж довгого часу від своїх однолітків.

А розповідь Софії МАРЧЕНКО про картинки-смайлики, які передаються між однокласниками, коли розпалюється конфлікт, стала справжнім інсайтом!

Марія ГРЕБЕНЧЕНКО та Аміна КАЙДАННИК  розповіли про створення загального плаката «Долоньки Толерантності», де є відбитки долоньок та написи, які зробили всі охочі.

Великий Вольтер, французький філософ – просвітитель XVIII ст. казав: «Ваші ідеї мені глибоко огидні, але я віддам життя за право їх виголошувати!» То це про толерантність, про прийняття!

Суспільство складається з різних людей. Різних за вірою, етнічною приналежністю, віком, статтю, інтересами, політичними поглядами, вподобаннями тощо. Але від нас з вами залежить бути чуйним, ввічливим, людяним, безконфліктним та проникливим.

Посміхайтесь та радійте життю! Толерантність врятує світ!

Версія для друку Опубликовано: 17 Листопада 2021
Поділитись: