Технології для розумного міста від Київської МАН

Технології для розумного міста від Київської МАН 29 листопада по 3 грудня Київська МАН провела тиждень «Технології для розумного міста від Київської МАН», в рамках якого відбулася фахова дискусія щодо дистанційної освіти та цифрових технологій в освітньому процесі, було підписано меморандум про співпрацю із Національним центром аерокосмічної освіти молоді, а також проведено ІІІ Марафон генерації рішень для столиці від Київської МАН.

Тиждень «Технології для розумного міста від Київської МАН» розпочався зі знакової зустрічі  директорки Київської МАН Ірини Поліщук та генерального директора Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені Макарова Олексія Кулика. Метою зустрічі було обговорення механізму залучення  учнівської молоді Києва до досліджень у напрямку аерокосмічних технологій, їх використання у розробці проєктів, спрямованих на реалізацію концепції розумного міста. Підсумком зустрічі стало укладання меморандуму про співпрацю, під яким свої підписи поставили директорка КМАН Ірина Поліщук та генеральний директор НЦАОМ ім. О. М. Макарова Олексій Кулик, а також погодження основних положень спільної програми з аерокосмічної та наукової освіти молоді «УКРАЇНА – КОСМІЧНА ДЕРЖАВА».

 

30 листопада 2021 року відбулася панельна дискусія «Наука у смартфоні» за участі представників влади, бізнесу та освітньо-наукового середовища, а саме: Володимира МОСКАЛЕНКА від Департаменту освіти і науки КМДА; Антона СМОЛІНА від Освітньої агенції м. Києва; Володимира КОЛЯДЕНКА, Віцепрезидента Київської ТПП;  Юрія БОЙКА, начальника Інформаційно-обчислювального центру КНУ імені Тараса Шевченка; Валентина  ПРОТОПОПОВА, керівника секції «Розумне місто безпечне для життя» відділення «Київ-столиця» Київської МАН; Олександра ПАВЛЮКА, спеціаліста з розробки ІТ продуктів Міністерства внутрішніх справ України, випускника Київської МАН. Спілкування точилося навколо тенденцій диджиталізації освітнього процесу, кращих практик застосування цифрових технологій на різних етапах освітнього процесу. Хід дискусії спрямовувала модераторка Ірина Поліщук, директорка Київської МАН. За результатами обговорення було сформовано три основних напрямки співпраці, а саме:

  1.   Проведення опитувань різних категорій користувачів на предмет майбутнього функціоналу цифрового інструментарію для здійснення освіти наукового спрямування;

  2.   Організація та проведення масштабного хакатону для залучення провідних ІТ розробників до роботи над цифровим інструментом «НіЯ – Наука і Я», застосунку,  направленого на сприяння молоді міста Києва в опануванні освіти наукового спрямування.

  3.   Підтримка вчителя як ментора у використанні цифрового інструментарію для безпеки здобувача освіти та його постійного зростання в освіті та науці впродовж життя.

 

1-2 грудня 2021 року було проведено онлайн-хакатон в рамках діючого проєкту KMAN-HUB «KYIV FUTURE». Це вже ІІІ марафон, спрямований на реалізацію потенціалу КМАНівців, щоб їх цікаві, нестандартні рішення та винаходи мали практичне втілення та застосування. Цьогоріч юним науковцям було запропоновано згенерувати бачення, ідеї та рішення для підвищення рівня безпеки у місті Києві у всіх напрямках.

 

ПЕРШЕ місце було присуджено стартапу  «Green Your Mind». Мобільний застосунок екологічного спрямування, який направлений на сприяння екологічній безпеці міста Києва, розробила та представляла команда Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів 57 з поглибленим вивченням англійської мови Шевченківського району м. Києва.

 

ДРУГЕ місце отримав  стартап  «Біореактор “Oxygen Researchers”». Сучасний пристрій очищення повітря був представлений  командою, до якої увійшли представники Центру освіти “Оптіма”, Спеціалізованої школи №196 м. Києва, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імен Ігоря Сікорського», Білоцерківської спеціалізованої школи №12, Ліцею «Голосіївський» № 241.

ТРЕТЄ місце виборов стартап «Захист культурної спадщини м. Києва». Це платформа для захисту культурних об’єктів Києва та об’єднання небайдужих людей, який розробила команда з Фахового коледжу інформаційних систем і технологій ДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана”.

Завершення тиждень «Технології для розумного міста від Київської МАН» ознаменувалося нагородженням переможців цінними подарунками від партнерів заходу.

Тиждень «Технології для розумного міста від Київської МАН» відбувся за ініціативи відділення «Київ-столиця». Основні виконавці та модератори заходу:

•   Протопопов Валентин Володимирович –  керівник Секції «Київ розумне місто – безпечне для життя» КМАН, завідуючий НП Центр відновлювальної енергетики ДНЗ «КПК ПВФП», керівник Науково-технічної лабораторії Noosphere Engineering School – KNU (при КНУ ім. Т. Шевченка)

•   Голованова Наталія Олександрівна, завідувачка Відділення «КИЇВ-СТОЛИЦЯ» КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді»

 
 
Версія для друку Опубликовано: 07 Грудня 2021
Поділитись: