Тарас Шевченко: як підійматися з колін

Тарас Шевченко: як підійматися з колін Завідувачка відділення історії Київської МАН Сивенко Софія Максимівна разом з вихованцями відділення побували на літературно-музичному вечорі «Шевченко: як підійматися з колін», який відбувся в Музеї історії міста Києва і був присвячений Дню української писемності та мови.

Літературно-музичний вечір вкотре засвідчив, що Шевченко – це завжди відкриття. Це минуле і сучасність. Це сила і натхнення. Це незнищенна ніким і ніколи наша Україна! Дуже влучно характеризував цю непересічну особистість Данило Яневський, коли назвав Шевченка засновником мультимедійного проєкту «Україна». Тарас Григорович презентував Україну та українців у кількох найважливіших для світової культури напрямках: у поезії, образотворчому мистецтві, у філософських концепціях та присвятив все своє життя боротьбі за українську ідентичність та культуру!

З вступним словом виступила директорка підприємства «Видавничий дім «АДЕФ-Україна», кандидатка історичних наук, Алла Олегівна Істоміна, яка розповіла про проєкт «Т. Шевченко. Життя в мистецтві», який нещодавно був спільно реалізований ВД «АДЕФ -Україна» та Національним музеєм Тараса Шевченка. Видання оригінальне та надзвичайно цінне, як і все, що продукує видавництво, про що свідчить успіх поліграфістів на нещодавньому книжковому ярмарку, що відбувся у Франкфурті.

Учасники заходу були вражені глибокими науковими напрацюваннями співробітників Національного музею, що розкривають поета як багатогранну особистість та митця світового рівня у галузі живопису, графіки й офорту, та зразком надзвичайно високого фахового рівня поліграфії «АДЕФ-Україна».

Сучасні українські композитори та співаки надихаються поезіями Тараса Шевченка, які звучать по-новому і є незмінною духовною потребою українців. Учасники заходу слухали фронтмена Електро Фольк Гурту «Коло Дій» Павла Колодія з величезною насолодою і завершили вечір, заспівавши разом «Реве та стогне Дніпр широкий…».

Версія для друку Опубликовано: 17 Листопада 2022
Поділитись: