«Там, де я…»: Нідерланди

«Там, де я…»: Нідерланди Відділення Екології та аграрних наук продовжує серію віртуальних подорожей «Там, де я…» з учнями, батьками, вчителями до країн, де зараз вимушені перебувати наші вихованці.

Ми вже відвідали Німеччину, Великобританію, а зараз   країна тюльпанів, каналів, польдерів і вітряків; країна, у якій святкують День короля, а найулюбленішою стравою є солоний оселедець… Саме так, ця зустріч присвячена Нідерландам.

Нашим провідником стала Ганна Олександрiвна Чернишенко, доцентка кафедри безпеки життєдiяльностi та iнженерної екологiї Харкiвського нацiонального унiверситету будiвництва та архiтектури, кандидатка бiологiчних наук.

Пані Ганна розповіла, чому країна має дві назви і яку з них менш полюбляють її мешканці. Історичний екскурс переніс нас в епоху створення каналів

Офіційна назва держави   Королівство Нідерландів. Нідерланди часто називають «Голландією», що офіційно невірно. Південна і Північна Голландія (дві найбільш розвинені і найвідоміші провінції за межами Нідерландів, тому на багатьох мовах Голландією часто називали всю країну)   це лише 2 з 12 провінцій Нідерландів. Самі ж голландці не люблять, коли їх країну називають Голландією, вважаючи за краще іменувати її Нідерландами. 

Офіційною столицею держави є Амстердам (тут монарх приносить присягу на вірність Конституції). Проте фактичною столицею є Гаага (місто з королівською резиденцією, парламентом і урядом, також тут розташовані більшість посольств іноземних держав). 

Сільське господарство у країні дуже гарно розвинене. А ви знаєте, яке місце за доходами від аграрного сектора посідає США, Франція, Нідерланди? А ми вже знаємо! А ще знаємо про експорт декоративних рослин…

Вітряки, велосипеди, тюльпани та Ван Гог – це все Нідерланди!

Зацікавило? Тоді давайте хутчіше на Youtube та дізнайтеся більше цікавезної інформації з перших вуст!

Версія для друку Опубликовано: 04 Липня 2022
Поділитись: