Там, де я: Чехія

Там, де я: Чехія Цикл віртуальних подорожей «Там, де я...» у відділенні Екології та аграрних наук Київської МАН охоплює все більше країн! Ми вже познайомились з Німеччиною, Великобританією, Нідерландами, Швейцарією, Італією, Україною, Словенією.

Цього разу ми відвідали країну, у якій був запатентований цукор-рафінад у формі кубика та м’які контактні лінзи для очей; країну всесвітньовідомих Франца Кафки, Грегора Менделя та Альфонса Мухи; країну з найстарішими курантами та скляним заводом у світі... Так, так, мова про Чехію!

Наш гід – Софія ДОВГА, учениця 11-го класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вихованка відділення Екології та аграрних наук.

Соня, як справжня дослідниця-КМАНівка, розібравшись у всіх цікавинках і тонкощах неймовірної Чехії, розробила ТОП-5 ПОРАД для майбутніх мандрівників:

  • Бажано трохи підучити основи чеської мови, якщо лишаєтесь надовго. Часом трапляються деякі казуси, наприклад, слово "шукати" - вельми лайливе, а "гранолки" - це картопля фрі. У будь-якому разі, не лінуйтесь користуватись перекладачем, бо мови досить різні.
  • Якщо вирушаєте в подорож машиною - не забувайте, що дороги в Чехії платні, і тому потрібно придбати спеціальну «їзденку», щоб не отримати штраф.
  • Також слід пам'ятати, що паркування у будні дні в багатьох туристичних містах - платне (такі місця позначені білою лінією і там є паркомати), а на деяких стоянках (вони позначені синьою лінією) - паркуватись заборонено.
  • Коли гулятимете у Празі Карловим мостом, уважно стежте за сумочкою і кишенями! Через великий потік людей є ризик крадіжки.
  • Обов'язково відвідайте чеську господу і спробуйте національні страви та головний чеський напій - пиво.

Побувавши у Чехії, дівчину понад усе вразили повага і захист кожної людини, велика турбота і комфорт домашніх тваринок, незайманість лісів та любов до свого міста і культури, дуже зручна інфраструктура країни.

Пропонуємо і Вам зануритись в атмосферу Чехії переглянувши відеозапис зустрічі!

Версія для друку Опубликовано: 12 Серпня 2022
Поділитись: