Стартувала літня науково-профільна школа з біології та медицини

Стартувала літня науково-профільна школа з біології та медицини Ми створюємо умови для інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення своїх вихованців, сприяємо нарощуванню наукового потенціалу та виховуємо професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей. Одними із пріоритетних напрямків наукових досліджень, які обирають учні є біологія та медицина. Цьогоріч ми планували долучити до навчання в такій школі максимум 30 осіб, але маємо понад 70 учасників.

 

Програма не тільки зорієнтована на поглиблення знань з біології та медицини, а й включає декілька цікавих загальноосвітніх занять. 

26 червня на учасників літньої науково-профільної школи з біології та медицини чекала екскурсія до Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка КПІ ім. Ігоря Сікорського.                                                                                                          

Однією з цікавинок Бібліотеки КПІ є маятник Фуко, урочистий запуск якого відбувся 24 лютого 2011 р. Маятник демонструє обертання Землі навколо своєї осі і підтверджує геліоцентричну теорію Миколи Коперника та дослідження Галілео Галілея.  Довжина підвісу маятника – 22 м, вага кулі – 43 кг, діаметр кулі – 28 см  (https://www.library.kpi.ua/about-library/art-ob-yekty/).

Співробітниця відділення хімії та біології Київської МАН Маргарита Дмитрівна Хомякова провела тренінг з домедичної допомоги: перша домедична допомога (базові реанімаційні заходи), де було показано основні принципи та алгоритми надання першої домедичної допомоги, розпізнавання стану потерпілого, проведення реанімаційних заходів, стабілізація стану та подальші кроки стосовно потерпілого. Навчилися правильно оцінювати та розпізнавати критичний стан людини, коли реанімація необхідна, а коли в ній немає потреби, розглянули основний алгоритм проведення реанімаційних заходів.

Дякуючи співорганізаторам, маємо надзвичайно цікаву та насичену програму. 

Організатори школи: відділення хімії та біології  КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», Кафедра медичної біохімії та молекулярної біології, Кафедра фармакології, Кафедра гістології та ембріології  Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Кафедра біохімії і фізіології тварин імені академіка М.Ф. Гулого Факультету ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів і природокористування України; Кафедра громадського здоров’я та мікробіології Приватного вищого навчального закладу «Київський медичний університет».

Версія для друку Опубликовано: 29 Червня 2023
Поділитись: