Продовжуємо знайомство з Освітніми Амбасадорками КМАН цього року 🙌🐝

Продовжуємо знайомство з Освітніми Амбасадорками КМАН цього року 🙌🐝 Софія Смовж, учениця 11-го класу Києво-Печерського ліцею № 171 "Лідер", вихованка відділення хімії та біології Київської Малої академії наук.

👉Її наукові інтереси — органічна хімія та те, як її можна використати для покращення ліків проти раку. Вона займається науковою роботою в Інституті органічної хімії НАН України, а тема її роботи «Синтез оптично активних диметилфосфіноїльних аналогів фотемустину». За результатами роботи Софія планує отримати патент України на корисну модель. А ще в її планах передати результати, які мають перспективу використання як лікарські препарати, до французького Institute of Biomolecules Max Mousseron (IBMM) для подальших досліджень. Діяльність IBMM розташована на стику хімії та біології, вона спрямована на вивчення та розуміння механізмів дії біомолекул та лікування патологій людини та тварин (інфекційних, серцево-судинних, дегенеративних патологій, раку тощо).👩‍💻

👉В травня 2022 року Софія Смовж зайняла 4-е місце на конкурсі ISEF 2022, який проходив в м. Атланта (штат Джорджія, США), отримала спеціальну нагороду American Chemical Society і стала героїнею публікації американського інтернет-видання Аxios з назвою «Ukrainian science students persist in wartime» (Українські студенти-науковці вистояли у воєнний час).

👉Ще однією перемогою Софії стало перше місце в секції «Хімія» на ІІІ етапі Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 2022.

👉Інші досягнення:

• Лауреатка стипендії мера Києва у 2019-2022 роках

• Призерка міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН 2021;

• Призерка Всеукраїнського етапу олімпіад з біології та хімії;

• Призерка Всеукраїнського турніру юних біологів;

• Учасниця І Національного відбору на IJSO 2020.

 

Версія для друку Опубликовано: 14 Липня 2022
Поділитись: