ЮНЕСКО У ДЗЕРКАЛІ ДОСЛІДЖЕНЬ МОЛОДІ: СФЕРА КУЛЬТУРИ

ЮНЕСКО У ДЗЕРКАЛІ ДОСЛІДЖЕНЬ МОЛОДІ: СФЕРА КУЛЬТУРИ Київська Мала академія наук учнівської молоді запрошує Вас взяти участь у Міжнародній практичній конференції «ЮНЕСКО У ДЗЕРКАЛІ ДОСЛІДЖЕНЬ МОЛОДІ: СФЕРА КУЛЬТУРИ» (відбудеться 25 квітня 2023 року, м. Київ в онлайн-форматі).

Об’єкти культурної спадщини відіграють важливу соціальну роль, демонструють яскраві прояви культурної самобутності українців. Вони є невіднятною частиною всесвітньої культурної спадщини людства, основою пізнання минувшини, всебічного осмислення життя українського народу.

У зв’язку з війною виникла ціла низка проблем із відновлення та збереження культурної спадщини України. ЮНЕСКО об'єднала зусилля з супутниковим центром ООН UNOSAT для створення платформи для відстеження ушкоджень культурних об'єктів в Україні та створює базу руйнувань культурної спадщини в Україні. Станом на 22 березня 2023 року ЮНЕСКО на своєму сайті підтвердила пошкодження з 24 лютого 2022 року 248 об’єктів – 107 релігійних об’єктів, 21 музей, 89 будівель, що представляють історичний та/або художній інтерес, 19 пам’ятників, 12 бібліотек. Список вочевидь є не повним, оскільки бойові дії продовжуються. Шкода, але деякі з них відновити буде неможливо…

На щастя, об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО серед знищених пам’яток немає.

З метою виховання у молодого покоління патріотизму, формування національної ідентичності, особливо в умовах російської агресії та знищення історико-культурних цінностей держави, висвітлення результатів досліджень, присвячених проблемам вивчення, збереження та популяризації унікальних пам’яток природи та культури Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні та за кордоном, 25 квітня 2023 року під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО відбудеться Міжнародна практична конференція «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: сфера культури».

Міжнародна практична конференція – захід, присвячений збереженню та захисту культурної спадщини. Під час конференції учасники матимуть змогу обмінятися досвідом, надихнутися новими ідеями, розвинути свої навички та вміння, таким чином конференція надасть можливість молоді стати активними захисниками культурної спадщини.

Співорганізатори конференції:

 • Міністерство освіти і науки України
 • Міністерство культури та інформаційної політики України
 • Департамент освіти  і науки виконавчого органу Київської міської ради  (Київської міської державної адміністрації)
 • КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді»
 • Центр досліджень історико-культурної спадщини України Інституту історії України НАН України
 • Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді
 • Національна спілка краєзнавців України
 • Національний центр «Мала академія наук України»
 • Національна комісія України у справах ЮНЕСКО Міністерства закордонних справ України
 • Кафедра ЮНЕСКО з наукової освіти УДУ імені Михайла Драгоманова
 • Національний заповідник «Софія Київська»
 • Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра»
 • Український національний комітет Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС)

До участі в конференції запрошуються учні 8–11 класів закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, студенти закладів вищої освіти.

               Тематичні напрями роботи конференції:

 • ЮНЕСКО: історія та стратегія розвитку.
 • Об’єкти Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО: актуальні проблеми збереження та популяризації.
 • Нематеріальна культурна спадщина ЮНЕСКО: особливості та перспективи.

Робочі мови конференції: українська, англійська.           

Формат конференції передбачає участь у секційних засіданнях (регламент доповідей до 7 хвилин).

Для участі в конференції просимо до 15 квітня 2023 р. надіслати заявку (Додаток 1) та тези (Додаток 2) до збірника на електронну адресу оргкомітету       method_department_kman@ukr.net

Зразок оформлення матеріалів доповіді

За основними напрямами роботи конференції планується видання збірника тез доповідей учасників, передбачено вручення сертифіката учасника Конференції, кращі доповідачі будуть відзначені дипломами, а їх наукові керівники нагороджуватимуться подяками.

Контактні особи:

Моїсеєнко Єлизавета Валеріївна, 0677078762;

Сивенко Софія Максимівна, 0955103932.

 

Партнери

 

 

 

 

 

Версія для друку Опубликовано: 29 Березня 2023
Поділитись: