Сергію Васильовичу Комісаренку 80 років

Сергію Васильовичу Комісаренку 80 років Колектив КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» сердечно вітає із 80-річчям Сергія Васильовича Комісаренка — члена президії Київської МАН, українського науковця, державного та політичного діяча, дипломата, академіка-секретаря Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, директора Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України. дійсного члена (академіка) Національної академії наук України, дійсного члена (академіка) Національної академії медичних наук України, доктора біологічних наук, професора!

Дорогий Сергію Васильовичу!

Ваша активна наукова, науково-організаційна, громадська та доброчинна діяльність широко відома. Ви є засновником молекулярної імунології в Україні, розділи якої включено до програми занять Київської МАН, а юні науковці виступають на конференціях з історії науки з доповідями на цю тему.

Ваш внесок в підготовку молодих вчених та популяризацію науки важко переоцінити. Очолюваний Вами Інститут біохімії
ім. О.В. Палладіна є базовою установою для Київської МАН, де учні виконують свої науково-дослідницькі, роботи, здійснюють екскурсії до Меморіального музею академіка О.В. Палладіна, отримують консультації і проходять підготовку до всеукраїнських та міжнародних конкурсів юнацької науково-технічної творчості.

Відомо, що витоки Університету юних біохіміків сягають ще часів заснування та діяльності громадсько-просвітницького Товариства «Знання» 1948-1953 рр., коли його очільником був активний громадський діяч, відомий український ендокринолог та патофізіолог академік Василь Павлович Комісаренко. Саме за його очільництва в Товаристві для поширення наукових знань було організовано лекційну роботу серед населення на підприємствах та установах.

Унікальним за змістом і значенням є очолюваний Вами Лекторій «Передові рубежі біології» в складі Університету юних біохіміків, серед лекторів якого за 60 років його діяльності були відомі вчені О.В. Палладін, В.О. Бєліцер, Р.В. Чаговець,
М.Ф.Гулий та ін.

Велику аудиторію збирають Ваші цікаві доповіді про Антарктичну станцію «Академік Вернадський», яку Україна отримала завдяки Вашим старанням, а також доповіді про сучасні досягнення біологічної науки.

Великою популярністю у молоді користуються Ваші книги:
«Моя Антарктика», «Під знаком Нобеля: Лідери наукового прогресу, або роздуми вченого-біохіміка й імунолога про розвиток і значення наук про життя», «Cвітова короновірусна криза». Відома Ваша наукова, науково-організаційна і практична діяльність як Голови Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО України.

Версія для друку Опубликовано: 10 Липня 2023
Поділитись: