Сад Перемоги Київської МАН: коли хобі переростає у професію

Сад Перемоги Київської МАН: коли хобі переростає у професію До розбудови Саду Перемоги Київської МАН приєдналась Анастасія Олександрівна Балашова, старша лаборантка кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України, яка є багаторічним партнером відділення Екології та аграрних наук. Квіти - її любов, її хобі, її професія. І сьогодні вона дарує всім гіацинти.

Одного разу, коли Голландія вже пережила «тюльпанове божевілля» та інтерес до них дещо зменшився, біля її берегів під час бурі розбилось  генуезької торгове судно. Одного ящика із затонулого корабля прибило до берега і з нього цибулини, які незабаром прижилися й проросли. Так в Голландії з’явився гіацинт, який згодом поширився Європою й набув надзвичайної популярності. Як і за часів тюльпономанії, за цибулину гіацинту платили неймовірно великі суми – від 500 до 20 тисяч гульденів. Ними засаджувалися цілі поля та влаштовувалися виставки гіацинтів, які відвідували всі від пересічних громадян до королів.  Ажіотаж викликав спосіб вирощування гіацинта у воді корінням доверху. Цей чудернацький спосіб розведення квітів спробували у Франції. Було вигадано скляний посуд, в одну половину якого наливали воду, в другу – з вузьким і широким отворами – насипали землю і садили по дві цибулини гіацинту. Одна росла уверх, а друга виходила у вузький отвір і цвіла у воді. Утворювалося нібито зображення розквітлого гіацинта у воді. Гіацинт має чудову властивість, яку виявив Чарльз Дарвін. Він об'єднав цибулини різних видів, В результаті чого з'явилося два кольори в одному кущі. Та через кілька десятків років цікавість до рослини помітно меншає. 

Цікаво, що в різних країнах назва цієї квітки має різне значення, а сам гіацинт є символом різних почуттів. Греки назвали квітку «фіолетовий шабельник» за природний колір і форму листя, що нагадує цю зброю. Для них гіацинт був символом смутку. А в Індії його вплітали у вінок нареченої, причому обов’язково білого кольору. В країнах Сходу місцеві красуні прикрашали коси запашними стрілками в урочисті дні. Великий узбецький поет XV століття, Алішер Навої, писав:

«Чорних завитків сплетіння лише розсипе гребінець,

І потоком гіацинти впадуть на троянди щік».

Сьогодні гіацинт є символом кохання, вірності. Його колір може розповісти про почуття людини. Білий говорить про стабільність і щирість почуттів, жовтий колір - про ревнощі, блакитний колір - про впевненість в собі.

А букет цих квітів обіцяє перемоги й досягнення. Він є символом відродження і неймовірною радості. Тому пані Анастасія разом з відділенням Екології та аграрних наук Київської Малої академії наук дарує всім прекрасний букет гіацинтів та від щирого серця бажає Україні перемоги та відродження!

Працюємо, мріємо, перемагаємо!

Версія для друку Опубликовано: 03 Червня 2022
Поділитись: