Сад Перемоги Київської МАН. Юка

Його любов була настільки сильною, що палиця покрилася листям і зацвіла запашними білими кольорами. Відтоді юку прозвали деревом щастя. Вважається, що будинок, де живе юка, завжди буде наповнений щастям і любов'ю; що діти, в кімнаті яких стоїть юка, зростають самостійними, розумними та упевненими в собі; що юка згладжує конфлікти між родичами й зміцнює сімейні відносини. А у ділових людей рослина розвиває уміння швидко і вірно приймати важливі рішення та допомагає укладати вигідні угоди.
У іншій легенді розповідається про юку, що росла на узбережжі моря. У бурю один з кораблів втратив управління. Тоді юка обхопила своїми сильними гілками судно й утримувала його, поки буря не вщухла. Відтоді люди, дізнавшись про міць волокон юки, стали плести з них канати. Корінні жителі американського континенту з давніх-давен використовували юку в господарських цілях: з листя робили міцне волокно, яке йшло на виготовлення вірьовок і мішків; з висушеного листя плели кошики та рогожі; з коренів отримували червоний барвник.
Перші джинси булі зроблені саме з юки, а не з бавовни. Але попит на джинсову тканину був великий, а запасів сировини бракувало. Проте й сьогодні найякісніші джинси роблять з ниток, що містять кілька відсотків волокон з листя юки.
Різні частини юки використовуються у фармацевтичній промисловості для виробництва лікарських засобів.
Керівниця відділення історії Софія Максимівна Сивенко додала юку до Саду Перемоги Київської МАН, щоб у МАНівській родини завжди панували повага та взаєморозуміння, а життя наших вихованців було яскравим та успішним, щоб їх наукові рішення й досягнення стали основою відновлення та розквіту України!