Сад Перемоги Київської МАН. Юка

Сад Перемоги Київської МАН. Юка Древня легенда розповідає як бідний юнак полюбив дівчину із заможної сім'ї. Батько дівчини не погоджувався на їх шлюб, але прагнущий бути справедливим, запропонував хлопцю випробування Він вручив йому суху палицю і сказав, що якщо вона зазеленіє, то він дозволить закоханим одружитись. Юнак увіткнув палицю в землю і сльози відчаю полилися на неї з його очей. І сталося диво.

Його любов була настільки сильною, що палиця покрилася листям і зацвіла запашними білими кольорами. Відтоді юку прозвали деревом щастя. Вважається, що будинок, де живе юка, завжди буде наповнений щастям і любов'ю; що діти, в кімнаті яких стоїть юка, зростають самостійними, розумними та упевненими в собі; що юка згладжує конфлікти між родичами й зміцнює сімейні відносини.  А у ділових людей рослина розвиває уміння швидко і вірно приймати важливі рішення та допомагає укладати вигідні угоди.

У іншій легенді розповідається про юку, що росла на узбережжі моря. У бурю один з кораблів втратив управління. Тоді юка обхопила своїми сильними гілками судно й утримувала його, поки буря не вщухла. Відтоді люди, дізнавшись про міць волокон юки, стали плести з них канати.  Корінні жителі американського континенту з давніх-давен використовували юку в господарських цілях: з листя робили міцне волокно, яке йшло на виготовлення вірьовок і мішків; з висушеного листя плели кошики та рогожі; з коренів отримували червоний барвник.

Перші джинси булі зроблені саме з юки, а не з бавовни. Але попит на джинсову тканину був великий, а запасів сировини бракувало. Проте й сьогодні найякісніші джинси роблять з ниток, що містять кілька відсотків волокон з листя юки.

Різні частини юки використовуються у фармацевтичній промисловості для виробництва лікарських засобів.

Керівниця відділення історії Софія Максимівна Сивенко  додала юку до Саду Перемоги Київської МАН, щоб у МАНівській родини завжди панували повага та взаєморозуміння, а життя наших вихованців було яскравим та успішним, щоб їх наукові рішення й досягнення стали основою відновлення та розквіту України!

Версія для друку Опубликовано: 22 Липня 2022
Поділитись: