Розпочався новий навчальний рік в секції астрономії та астрофізики

Розпочався новий навчальний рік в секції астрономії та астрофізики Новий навчальний рік вихованці секції астрономії та астрофізики Київської МАН зустріли в особливо піднесеному настрої, оскільки головний телескоп AZT-8 в обсерваторії в Лісниках тепер оснащений новою, сучасною астрономічною камерою з блоком фільтрів. Нова камера розкриває ще більше можливостей в ґрунтовних астрономічних та астрофізичних дослідженнях об'єктів зоряного неба.

Учні секції протягом багатьох років успішно працюють у семи міжнародних проєктах: астрометрія і фотометрія Малих тіл Сонячної системи (астероїдів, комет, карликових планет, супутників планет гігантів); фотометрія змінних зірок різних класів, а також квазарів, транзитна фотометрія екзопланет, пошук джерел гравітаційних хвиль та ін.). Вони отримують науково значущі результати та регулярно публікують їх у міжнародних статтях, тезах, спостережних циркулярах і базах даних. Цього разу всім хотілось якомога швидше випробувати нову камеру. В результаті отримали феєричні зображення планетарної туманності М27 в сузір'ї Лисичка та галактики M33 в сузір'ї Трикутника. Планетарна туманність в Лисичці - це об'єкт пізньої еволюції зірок, подібних до нашого Сонця, які вибухають скидаючи в космічний простір газову оболонку, а самі перетворюються в білі карлики. Галактика M33 спірального типу, утворює разом з нашою галактикою Чумацький Шлях і Туманністю Андромеди місцеву локальну групу галактик.  Ну й звичайно, ми виконали поточні спостереження комет, які оперативно опрацювали та  опублікували в циркулярі Minor Planet Center.

 

Вітаємо учнів секції: Олександру Пишну, Олексія Соколюка і Софію Вязовську з першою публікацією в новому навчальному році!

 

Цитата з публікації  https://www.minorplanetcenter.net/mpec/K22/K22RD9.html

585 Kyiv comet station.  Observers A. Baransky, M. Solomakha, O. Pyshna, M.  Lobodenko, S. Viazovska.  Measurers A. Baransky, O. Pyshna, O. Sokoliuk.  0.7-m f/4 reflector + CCD.

Версія для друку Опубликовано: 13 Вересня 2022
Поділитись: