Поговорімо про відділення МАТЕМАТИКИ

Поговорімо про відділення МАТЕМАТИКИ Карантин не стає на заваді навчанню у відділенні суспільних комунікацій. Так, взяти інтерв’ю онлайн – це теж набір певних навичок, проте найголовніше, аби матеріал зрештою все одно був цікавим! А з нашими інтерв’юйованими – керівниками відділень КМАН – інакше просто не буває. Отже, вітайте! Серія інтерв’ю #Карантинview (ага, карантинний погляд, не інакше), яку підготувала вихованка відділення суспільних комунікацій Ольга Камінська, до речі, Оля і проілюструвала матеріали самостійно.

Сьогодні розмовляємо з Оленою Миколаївною Бігдан з  відділення математики Київської МАН.

1. Якби потрібно було описати ваше відділення трьома іменниками, то які слова Ви б обрали?

Структурованість (математики люблять все «розкладати по поличках»)
Активність (математика – наука для активних)
Геніальність (люди, які вивчають та навчають мови, якою описується Всесвіт, – апріорі геніальні)

2. Які вихованці приходять до Вас займатися наукою? Вони відрізняються від однолітків? Без чого ніколи не стати вихованцем КМАН, зокрема Вашого відділення?

Діти, зацікавлені математикою, відрізняються від однолітків. Вони «дивні», так «дивні» та навіть дивовижні у своїй безпосердній зацікавленості всім навкруги, бо математичні задачі, – вони про все, що нас оточує. Тому, зазвичай, наші вихованці досить обізнані у різних сферах. Нашим учням легко підкорюються інші наукові напрямки, бо математика – це, такий собі тренувальний майданчик для мізків, що нарощує інтелектуальну масу, привчаючи дітей аналізувати отриману інформацію, приводити аргументи на користь своїх суджень, спростовувати хибні припущення, виправляти помилки… Тому наших учнів важко ошукати, бо в них розвинене критичне мислення; в них є розуміння того, що будь-яка проблема має вирішення, та ба більше, вони можуть ще пошук вирішення проблеми розкласти на послідовні етапи та вперто йти до мети, бо помилка для них – не трагедія, а стимул для подальшого розвитку; вони активні та працьовиті, бо ліниві не витримають темпу та конкуренції, а конкуренція – це прогрес.

3. Якби можна було планувати без жодних обмежень, не зважаючи на жодні перепони, що найграндіознішого Ви б запланували в наступному навчальному році?

Намагатися частіше об’єднувати дітей, зацікавлених математикою з дослідниками з інших наукових напрямів для спільних проєктів. Щоб STEM-проєкти були не тільки в планах і в теорії, а й на практиці.

4.Як вплинув карантин  на дослідницьку та пошукову роботу? Світ змінився кардинально, а які зміни сталися у Вашому відділенні?

Карантин обмежив дослідників у живому спілкуванні, але не зупинив пошукової діяльності. Діти ефективніше використовують свій час. Зміна формату навчання загалом впливає на якість знань, але у випадку роботи з вмотивованими учнями втрати мінімальні. Ми не можемо чекати повернення до старої форми навчання, бо це декілька кроків назад, тому кожен викладач у відділенні шукає зручні та ефективні прийоми роботи з дітьми. Карантин дав нам чітке усвідомлення незамінності живого спілкування.

5. Який девіз у керівника (Ваше відділення) відділення? Ви дотримуєтесь його невідступно, чи бувають винятки?

Планувати та не відкладати на останній момент.
Винятки бувають завжди, вони підтверджують правила.

6. Щоб прорекламувати ваше відділення учням, які нічого не знають про КМАН, якими б прикметниками Ви скористалися?

Цікавезне, неабияк перспективне,  вкрай необхідне, неочікуване, ЗОВСІМ НЕСТРАШНЕ! 

Залишити відгук

Версія для друку Опубликовано: 17 Вересня 2021
Поділитись: