Пестициди - неконтрольована війна…

Пестициди - неконтрольована війна… Виклик, з яким стикнулася наша країна – війна, несе з собою загрозу голоду. Заміновані або ж вкриті уламками ворожої техніки поля передбачають неможливість проведення в деяких регіонах посівної кампанії.

А багатьом людям, що жили за рахунок всього, що змогли виростити власними руками на своїх городах, але зараз втратили їх – неможливість прогодувати свої родини. За даними ООН: майже третина земель в Україні непридатні для посівної.
Але не тільки війна може становити загрозу.

Актуальну тему прослухали вихованці відділення Екології та аграрних наук Київської МАН на черговому лекторію «Передові рубежі біології» - «Негативний вплив пестицидів на навколишнє середовище». Нашим лектором стала Ольга Євгеніївна ДМИТРІЄВА, доцент кафедри інтегрованого захисту та карантину рослин Факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Національного університету біоресурсів і природокористування України, кандидат біологічних наук. 
Існує ще ряд факторів, що впливають на кількість та якість вирощеної продукції, це –

  • глобальні   забруднення атмосфери (70% припадає на вихлопні гази автотранспорту), аварії на хімічних заводах.., як наслідок – кислотні дощі;  
  • локальні   шкідники, бур’яни, бактеріальні захворювання…, як наслідок аграрії проводять обробку пестицидами.

Чи становлять пестициди загрозу і, якщо так, то, яку? Можливо ви вже чули такі терміни як «хімічний токсикоз», «агрофармакологія», «DDT». Ні? Тоді давайте разом дізнаємось детальніше у відеозаписі нашої лекції.

Версія для друку Опубликовано: 19 Травня 2022
Поділитись: