Пересопницьке Євангеліє – символ української державності

Пересопницьке Євангеліє – символ української державності Чому українці пишаються Пересопницьким Євангелієм:
  • Українці мають вишукано оздоблений рукописний взірець Святого письма, викладеного старо-українською мовою літературних джерел, створений у XVI столітті.
  • Українці зберегли дорогоцінну святиню протягом 460 років.
  • Пересопницьке Євангеліє українці обрали для присяги президентів. Книга стала 4-м символом державної влади. З 1991 року на ній присягають всі президенти України під час інавгурації.
  • Видавництво «АДЕФ-Україна» відтворило точну копію (факсиміле) Пересопницького Євангелія та видали книгу-ключ «Пересопницьке Євангеліє. Витоки та сьогодення», яка дає змогу прочитати середньовічні тексти.

28 липня в День української державності, відбувся он-лайн круглий стіл «Пересопницьке Євангеліє - символ української державності», який об’єднав фахівців з усієї України та Європи. У своєму виступі директорка підприємства «Видавничий дім «АДЕФ-Україна», кандидатка історичних наук, Алла Істоміна розказала про презентації нашої Першокниги в світі та про сьогоднішній проєкт передачі книги у військові частини ЗСУ. Учасники заходу вірішили створити клуб фанатів Пересопницького Євангелія для просування нашої національної святині в Україні та в світі.

 В той же день на літературно-мистецькому вечорі «Пересопницьке Євангеліє – оберіг українського воїнства», на який була запрошена завідувач відділення історії Київської МАН Софія Сивенко,  Алла Істоміна в своїй презентації розповіла про 4-ий символ державної влади. 


Один із відгуків у Фейсбуці:

«ПЕРЕСОПНИЦЬКЕ ЄВАНГЕЛІЄ. 
Дякую ЗСУ за можливість жити в рідному місті. Дякую АДЕФ-Книга за подвижницьку працю.
Середина ХVІ століття. В Острозі вже готуються друкувати Біблію, а в  с. Пересопниця (нинішня Рівненська область) княгиня Анастасія Заславська фінансує написання Євангелія староукраїнською. Троє монахів писали на пергаменті (шкіра молодих ягнят) по 700-1000 знаків в день. Вийшла книга вагою більше 9 кг. Це Божий промисел, що книга, як підтвердження високої культурної спроможності українців, збереглася. З 1991 року на ній приймають присягу українські президенти. Завдяки АДЕФ Україна має факсимільну (точну) копію Євангелія. Видавництво на цьому не зупинилося. І випустило книгу «Пересопницьке Євангеліє. Витоки і сьогодення». Тепер кожен українець може почитати вголос староукраїнською. Це неймовірно. 
А ще дуже важливо,що в ЗСУ уже на офіційному рівні організовується служба капеланів і Євангеліє 1561 року дійде до війська. Для «духовного кормлєнія».
Також кожна громада має подбати про наявність такої книги у шкільній бібліотеці. Щоби виростали горді своєї культури українці».

Версія для друку Опубликовано: 02 Серпня 2022
Поділитись: