Опановуємо нові медійні жанри: репортаж

Опановуємо нові медійні жанри: репортаж На крайньому занятті з «Креативного письма», яке проводила Катерина ГОНЧАРЕНКО, керівниця секції «Філософія» відділення філософії та суспільствознавства, продовжили розгляд коротких текстових форм, зокрема, звернулися до репортажу.

Наші вихованці дізналися , що репортаж – це історія, яка розповідає справжні та унікальні історії з суб’єктивного погляду. Він спостерігає за головними героями в їхніх життєвих світах. Важливе для репортажу те, що певну тему можна розповісти як історію, що ґрунтується на фактах і має потенціал для розвитку. Добре, коли в процесі спостереження головний герой матиме шанс досягти успіху або ж зазнати невдачі. 

]Для репортажу, або для того аби стати головним героєм репортажу не обов’язково повинно йтися про життя чи смерть. Часто достатнім буває складання іспиту чи участі в конкурсі. З цієї причини деякі теми здаються, на перший погляд, захопливими. Але їх буває важко реалізувати, наприклад тому, що в них нема дії, яка розвивається. Або ж там немає викликів.

Репортаж оповідає історії про людей у їхніх життєвих світах. Для створення і появи репортажу важливими є емоційні моменти. Він живе протилежностями і уявними суперечностями, але також і подібностями. Йому потрібні ситуації, в яких трапляється щось дивне, цікаве, дивовижне, дратівливе, захопливе або смішне.

Неодмінна умова репортажу – зоосередження на небагатьох головних героях. Досить часто репортаж супроводжується зображенням, але при цьому текст репортажу відіграє важливу роль. Він позначає просторові та часові переходи, які не можна сприйняти лише з візуального ряду. Він дає упорядкування, яке може бути істотним для драматургії та розуміння репортажу. Важливо, щоб текст завжди супроводжував подію. Автор не повинен змістовно забігати наперед.  Сенс репортажу полягає в тому, щоб дати можливість читачеві співпережити викладеній події…

Наступного вівторка зустрічаємося знову та продовжимо!

Версія для друку Опубликовано: 27 Квітня 2022
Поділитись: