Обережно: фейк!

Обережно: фейк! Одна з тем, яка розглядалась в курсі «Критичного мислення та медіаграмотності» від Катерини ГОНЧАРЕНКО, керівниці секції «Філософія» відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН, це тема маркерів, що дозволяють розпізнати фейковий новинний контент.

Так звана пост-правда, або фейкові новини, є тим злом, яке здатне впливати на велику аудиторію та маніпулювати її думкою, що, звісно ж, має катастрофічні наслідки. 

Отже, що, в першу чергу, має впадати в вічі для того, аби ми могли поставити під сумнів достовірність тієї чи іншої новини?

Зазвичай, фейк-ньюз ховаються за палкими закликами до надто сильних емоцій, будь-то захоплення, гнів, печаль, розчарування; їх можна помітити за трактуванням інформації та особистою інтерпретацією подій; вони сховані за клікбейтами – привабливими, сенсаційними заголовками для залучення уваги, часто з використанням великих літер, знаків оклику та емодзі. В цьому випадку контент не відповідає назві. 

Чарівні ліки, магічні ритуали, анти-вакцинація та інші абсурдні речі, що видають за реальні наукові дослідження з перебільшеними або помилковими твердженнями, – все це можна внести до переліку псевдонауковості. Вони зосереджені у повністю сфабрикованому контенті, що поширюється навмисно. 

Так звана «партизанська» тактика, що широко розповсюджена в маркетингу та політиці: коментарі та відгуки нібито від справжніх людей, а насправді – від фейкових акаунтів або ботів та інше.  

Убезпечення себе та оточуючих від фейків -- то запорука гарного самопочуття та психічного здоров’я! 

Чекаємо вас наступної середи о 15.00! Далі буде!

Версія для друку Опубликовано: 07 Квітня 2022
Поділитись: