«Ні» стереотипам! Діймо, у нас все вийде!

«Ні» стереотипам! Діймо, у нас все вийде! Київська Мала академія наук та рух HeForShe від UN Women Ukraine, Українська асоціація представниць правоохоронних органів (УАППО) та ГО «Українські дівчата лідерки» до міжнародного дня дівчат провели захід «Стереотипи не вирішують за тебе». Захід розпочався відеороликом про конкурс «Освітні амбасадорки» Київської МАН, який у 2021 проходив втретє саме у просторі Dialog hab, де 13 жовтня зібрались неординарні жінки, щоб своїми історіями зруйнувати стереотипи щодо ролі жінки в суспільному, науковому та щоденному житті.

 З гордістю стверджуємо, що для Освітніх Амбасадорок  надважливими є «Гендерна рівність та лідерство дівчат у науці, освіті, професіях!», а Київська МАН завжди відстоює створення умов для повного і рівного доступу дівчат до науки й готова розвіяти всі упередження та стереотипи стосовно жінок науках.

Під час панельної дискусії координаторка руху HeForShe в Україні від UN Women Ольга Дячук розповіла про те, як виникла ідея створити цілий фільм про стереотипи, що існують у нашому суспільстві. Керівниця секції Київської МАН «Smart технології, мікроконтролери та роботизовані системи», старша викладачка кафедри електронних пристроїв та систем ФЕЛ КПІ ім. Ігоря Сікорського, наукова керівниця Noosphere Engineering School КПІ, менторка космічного хакатону NASA Space Apps Challenge Dnipro Ганна Сарибога поділилась історією свого захоплення робототехнікою, що стала справою її життя. З Юлію Гірдвіліс, заступницею начальника відділу комунікації Головного управління Національної поліції у м. Києві, капітаном поліції, членкинею Української асоціації представниць правоохоронних органів (УАППО) обговорили питання звідки з’явився стереотип, що жінка чи дівчина не може працювати у поліції та як дівчині вижити в поліції. Сюрпризом для присутніх став той факт, що пані Юлія пише вірші та саме це допомагає їй долати перешкоди. Експертка з маркетингових комунікацій у проєкті "Гендер в деталях" Марина Лук’янова розповіла про гендерні стереотипи, які існують в сучасному суспільстві, починаючи зі стереотипу про колір дитячого одягу, закінчуючи  тими, які супроводжують шлях жінок до наукових  та кар’єрних   звершень.

Учасники заходу подивились виступ Освітньої Амбасадорки Київської МАН Олени Коваленко на Chicago Sister Sites Virtual Ambassador Summit 2021, в якому вона побажала всім: «Не боятися‼️  Не боятися говорити про права жінок та гендерну рівність, протестувати проти гендерних стереотипів (навіть у соціальних мережах). Якщо ви стали жертвою гендерного насилля, чи гарасменту, не боятись звертатися про допомогу. Адже ви не одні! А також не боятись брати участь в освітніх, волонтерських, культурних можливостях та реалізовувати себе! Діймо, у нас все вийде!»

Після панельної дискусії відбулись перегляд та обговорення фільму “Стереотипи не вирішують за тебе”, створеного в рамках HeForShe University Tour – глобального проєкту руху, в  якому знялися відомі українці та українки.

Модераторкою зустрічі була Інеса Пустовалова, практична психологиня, засновниця проєкту Освітні амбасадорки Київської МАН, Голова ГО «Українські дівчата лідерки в науці освіті та професіях».

Велика подяка «Dialog hab  - простору вільних розмов» за надану можливість провести захід.

Версія для друку Опубликовано: 18 Жовтня 2021
Поділитись: