Наука на варті

Наука на варті Саме про це обов'язково потрібно говорити у День української науки — 21 травня.

Війна "розклала" все "по полицях": кожен з нас зрозумів, що у його житті є справді необхідним, а що — то так..., пустощі, без яких можна й обійтись. І саме наука виявилася тим "хлібом насущним", без якого суспільство у скрутні часи не виживе: Україні вкрай необхідні сьогодні енергозберігаючі технології, Інноватика в сфері агрокомплексу, медицина, екологія... у будь-якій сфері сьогодні потрібні новації, джерелом яких є саме наукові розробки. І, звичайно ж, ВПК -- саме його потужність наразі  є запорукою нашої Перемоги.

Київська МАН пишається нашими вихованцями, котрі протягом останніх років приносили славу юнацькій науці України на відповідних  численних міжнародних конкурсах. Це й Михайло Комашня, й Володимир Каран, й Ігор Клименко, й останні наші переможці міжнародного конкурсу INTARG, що проходив у Польщі на початку травня цього року, — Володимир Пліта та Павло Шехет. Наші винахідники створюють дрони та розробляють супернадійні бронежилети, конструюють апарати з пошуку та знешкодження мін визначають оптимальні способи наведення вогню на ворожі позиції. Інтелект української молоді -- запорука сили нашої майбутньої держави. І розвиток юнацької науки України гарантує міць  української нації завтрашнього дня.

Але перед українською наукою сьогодні стоять й інші питання: як переформатувати освіту, щоб вона давала практичні навички поведінки в екстремальних ситуаціях? Яким має бути контент навчальної програми, щоб він давав дітям чітке уявлення про їх національну ідентичність? Як освіта поствоєнного періоду історії України має виконувати психотерапевтичну функцію, адже колосальний стрес, який отримали українські діти, просто так сам, на жаль, нікуди не дінеться...
Питань багато, але українська наук, яка на початку війни виконала ще й місію об'єднання наукових кіл усього світу задля категоричного засудження агресії ворога, обов'язково знайде відповіді на всі них. Україна переможе — й наступний етап її розвитку -- це етап високих технологій й інноваційних перетворень. І українська наука зіграє в цьому вирішальну роль!

Версія для друку Опубликовано: 19 Травня 2022
Поділитись: