Музейна педагогіка на варті – зберігаємо культурне надбання

Музейна педагогіка на варті – зберігаємо культурне надбання Тішимось потужною співпрацею у масштабному заході, науково-практичному семінарі із міжнародною участю «Оцифрування архівних, музейних, бібліотечних фондів задля збереження культурної спадщини України». Вкотре Київська МАН виступила співорганізатором, разом з найкращими науковими та освітніми установами України ‒ залучені були 24 області нашої держави ‒ та закордонними партнерами. І, звісно, педагоги відділення філософії та суспільствознавства з великою приємністю та завзяттям взяли участь у роботі семінару.

Зокрема, цікавою й інформативною була доповідь керівниці секції педагогіки Лариси КАРЧИНОЇ «Робота І Міжнародної літньої наукової школи з музейної педагогіки як приклад музейного проєкту науково-освітнього змісту в умовах війни».

Під час семінару обговорювали сучасний стан та перспективи розвитку оцифрування ресурсів з архівних, музейних, бібліотечних фондів; віртуальні виставки та музеї; цифрові засоби, що використовуються для збереження культурного надбання та аудіовізуальні документи. Обговорювали шляхи, перспективи впровадження автоматизованого управління цифровими копіями фонду користування документами.

Надзвичайно цікаво було почути досвід партнерів та колег з Литовського державного нового архіву (Lithuanian State Modern Archives). 

Захід проходив в межах циклу наукових зустрічей відділення філософії та суспільствознавства «Шлях в науку» та освітньо-культурологічного проєкту «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, сьогодення і перспективи».

Відділення філософії та суспільствознавства висловлює щиру вдячність Державному закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти», особисто  пані Інні  ОТАМАСЬ, завідувачці відділу наукової роботи ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доценту кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО.

Зберігаємо культурну спадщину України разом! Перемагаємо разом!

Версія для друку Опубликовано: 12 Червня 2023
Поділитись: