Музей Лесі Українки у Києві

Музей Лесі Українки у Києві 24 червня учасники «Музейного марафону – 2022» знов помандрували до Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького. На цей раз гідом нашої екскурсії стала Щукіна Ірина Анатоліївна, завідувачка Музею Лесі Українки.

Це один з музеїв Українського Парнасу, відкритий 1962 року. Розташований у будинку № 97 по вулиці Саксаганського, у якому мешкала письменниця Леся Українка в різні часи, у проміжку від 1890 до 1910 року. Музей розміщений у десятьох кімнатах будинку. 


Експозиція розташована на двох поверхах: на верхньому представлені світлини та матеріали про життя й творчість Лесі Українки, членів родини  і близьких Лесі Українці людей, рукописи, перші видання творів, особисті речі.


На першому поверсі в п'яти кімнатах за спогадами сестри письменниці Ізідори відтворено інтер'єр квартири родини Косачів: їдальні, вітальні, кімнати брата Миколи Косача, кімнати самої Лесі Українки та кімнати її матері Олени Пчілки. У цих покоях виставлено зразки вишивок, які збирала Олена Косач, срібний посуд чоловіка Лесі — Климента Квітки.
   

Дякуємо Ірині Анатоліївні за дуже цікаву презентацію та запрошуємо до Музею:

Версія для друку Опубликовано: 27 Червня 2022
Поділитись: