Міжнародний день музеїв у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра»

Міжнародний день музеїв у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» 18 травня у Міжнародний день музеїв співробітники відділення історії Київської МАН приєдналися до мандрів шляхами історії в стінах Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»!

На День музеїв до уваги колег-музейників і гостей-відвідувачів було представлено відкриту в залі першого ярусу дзвіниці експозицію планів і креслень XVIII–XIX ст. Тимчасово недоступні для огляду куранти, що розташовані на четвертому ярусі дзвіниці, відтепер можна побачити на першому ярусі у вигляді їхньої точної моделі. Остання дає уявлення про вигляд і принципи роботи баштового годинника, встановленого у кінці 1904 р. саксонцем Йоганом Саре.

У Спасо-Преображенському храмі завідувач науково-дослідного сектору археології, кандидат історичних наук Сергій Тараненко презентував довгоочікуване видання книги «Церква Спаса на Берестові. Історія одного відкриття». Начальниця відділу вивчення мистецької спадщини, кандидат мистецтвознавства Аліна Кондратюк захопила присутніх розповіддю щодо нашарування епох і стилів у монументальному живописі церкви Спаса на Берестові. Останніми здобутками печерських археологів поділилася наукова співробітниця науково-дослідного відділу історії та археології Олена Махота.

Розширена інформаційна база експозицій, що були створені для відвідувачів у квітні-травні 2022 р., враховує виклики російсько-української війни, перш за все, на історичному фронті. За годину, проведену в Спасо-Преображенській церкві (Спаса на Берестові, ХІІ ст.), розгорнуті там експозиції наблизили картини життя пращурів, пронесли княжими часами, занурили у візантійські ремінісценції стінопису XVII ст. і здивували змінами в історичному оточенні Києво-Печерської лаври за картами і планами XVII–XIX ст.

Всі означені локації відкриті для відвідування. Серед автентичних давньоукраїнських пам’яток спілкування значно додає життєвих сил і віри в близькість перемоги над російським агресором. Приєднуйтесь, долайте відстань і складнощі пересування у військовий час – воно того варте!

Версія для друку Опубликовано: 20 Травня 2022
Поділитись: