Меморандум про співпрацю у сфері кібербезпеки та кіберзахисту

Меморандум про співпрацю у сфері кібербезпеки та кіберзахисту Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України та Комунальний позашкільний навчальний заклад «Київська Мала академія наук учнівської молоді» уклали Меморандум про співпрацю у сфері кібербезпеки та кіберзахисту. Він, зокрема, передбачає спільну роботу над навчаннями, тренінгами та підвищенням обізнаності молоді щодо правил кібергігієни та поведінки в кіберпросторі.

«Фахівці, які здатні ефективно протистояти кіберзагрозам, забезпечувати надійний кіберзахист, вже сьогодні потрібні в Україні. Цей попит буде тільки зростати у майбутньому. Тому велику увагу ми приділяємо саме питанню посилення кадрового потенціалу у сфері кібербезпеки. Важливо, щоб молоді люди – наші майбутні кіберзахисники ‒ якомога раніше отримали можливість здобувати необхідні знання та навички», – наголосив заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій.

Директорка Київської МАН Ірина Поліщук зазначила, що у Київській Малій академії наук учнівської молоді ще кілька років тому було створено відділення безпеки і оборони, у структурі якого є окрема секція «Кібербезпека». Учні відділення отримують знання з програмування та комп’ютерної техніки, кібербезпеки, програмних та технічних методів захисту інформації, криптографії тощо.

«Ми бачимо, що з кожним роком молодь дедалі більше цікавиться кібербезпекою, захистом інформації. Це – професії майбутнього. Впевнена, що практичний досвід, експертні оцінка фахівців Держспецзв’язку, залучення їх до навчань та заходів, будуть корисними юним киянам», – говорить Ірина Поліщук.

Нагадаємо, від 2021 року Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України розпочала реформу профільної освіти у сфері кіберзахисту. Реформа ґрунтується на створенні Національної рамки кваліфікації у сфері кібербезпеки та захисту інформації (National Cybersecurity Qualification Framework), запровадженні системи професійних стандартів і створенні в Україні мережі незалежних кваліфікаційних центрів. Такий підхід враховує найкращі світові практики.

Київська Мала академія наук – лідер позашкільної освіти в Україні, майданчик для апробування та впровадження новацій, центр, який сприяє розвитку наукової освіти в Східноєвропейському регіоні. Київська МАН вже давно опікується питаннями кібербезпеки та кібергігієни, захистом молоді від булінгу в соцмережах. Вже декілька років поспіль разом з ТПП України та Києва та іншими зацікавленими структурами проводить конкурс КіберКозак. Впевнені, що надалі ця робота отримає новий потужний імпульс.

Версія для друку Опубликовано: 24 Серпня 2023
Поділитись: