Маленькі кроки – велика користь!

Маленькі кроки – велика користь! Дослідити стан озера, у якому ви купаєтесь влітку або куди прилаштувати побутові органічні залишки раціонально, знаходячись на березі тієї ж самої водойми чи побачити й врятувати ослаблену мураху? Кожна дія, кожне запитання – це тема наукового дослідження, а надалі, можливо, і перемога на конкурсах. Але найголовніше – вміння робити світ кращим!

Знайомтеся з КоМАНдою-переможницею відділення Екології та аграрних наук Київської МАН на Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (16-23 роки):

 

М

Мурахи

Володимир Павленко

І місце

 

 

 

 

 

А

Аква

Катерина Пилипенко

ІІ місце

 

 

 

 

 

Н

Наука вермикомпостування

Іван Блохін

ІІ місце

Якщо ви подивитесь на напрямки робіт, виходить така цікавинка – перші букви напрямів робіт складають у «МАН».

Володимир Павленко – учень 11-го класу спеціалізованої школи
 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №112 ім. Т. Шевченка м. Києва.

Проєкт: «Розвиток та порятунок колонії мурах виду Formica rufibarbis Fabricius 1793».

Юний рятівник, який знайшов ослаблену мурашину королеву і прийняв рішення допомогти їй, заснувати власну колонію. В результаті ним була розвинута колонія лісових мурах з однієї ослабленої матки до близько 150+ робочих мурах, у яких були збережені всі інстинкти, необхідні для виживання у дикій природі.

 

Катерина Пилипенко – учениця 10-го класу Навчально-виховного комплексу № 209 «Сузір’я» Дніпровського району м. Києва.

Проєкт: «Екологічний стан водойм Дніпровського району на прикладі озера Тельбін».

 «Цікавість наше все!» - вважає Катерина. От що написала дослідниця у своєму мотиваційному листі: «Озеро Тельбін – зона масового відпочинку мікрорайону, у якому я живу. Я знаю, що нині стан водойм у Києві не кращої якості, тому мені стало надзвичайно цікаво, яка ситуація з нашим озером.  

Однією з особливостей цього місця - встановлена система аерації та під час мого спостереження було виявлено популяцію німфей, а вони ніколи не ростуть у забрудненій воді!»

 

Іван Блохін – учень 11-го класу ліцею «Наукова зміна» Дарницького району м. Києва.

Проєкт: «Утилізація харчових відходів вермикультурою».

Перероблення решток побутових відходів в домашніх умовах або у себе на дачі – це вже стала давня традиція багатьох сімей. Але недостатньо інформації як це відбувається з наукової точки зору. Використовуючи наукові показники, Іван зміг прослідкувати процес перетворення харчових відходів від «столу» до моменту утворення біогумусу та показати свої спостереження у цифрах. Він зробив утилізацію науково обґрунтованою!

 

Вітаємо з перемогою!

Бажаємо нових звершень, не зупиняйтесь на досягнутому! 

Успіхів Вам, молоді дослідники!

 

Версія для друку Опубликовано: 10 Лютого 2022
Поділитись: