ЛІТНЯ ШКОЛА КИЇВСЬКОЇ МАН – ПРОВЕДІТЬ ЛІТО З КОРИСТЮ!

ЛІТНЯ ШКОЛА КИЇВСЬКОЇ МАН – ПРОВЕДІТЬ ЛІТО З КОРИСТЮ! З 01 по 15 червня 2022 року була організована та проведена щорічна Літня науково-профільна школа за напрямом «Зелена енергетика та Smart Grid технології як база інноваційного розвитку України», метою якої була популяризація екологічно безпечних технологій та ресурсозбереження серед учнівської молоді міста Києва й активне залучення школярів до пошуково-дослідницьких проєктів у рамках співпраці відділення технічних наук КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» з навчально-науковим інститутом енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського (НН ІЕЕ) та Політехнічним ліцеєм НТУУ «КПІ» м. Києва.

Програма Літньої школи передбачала онлайн лекції, практичні заняття, семінари та лабораторні роботи, а також можливість прийняти взяти у виконанні творчих самостійних робіт за підтримки професорсько-викладацького складу НН ІЕЕ: професора, доктора технічних наук Сергія ДЕНИСЮКА; професора, доктора технічних наук Сергія БОЙЧЕНКА; доцента, кандидата технічних наук Дениса ДЕРЕВ’ЯНКА; доцента, кандидата технічних наук Юрія ВЕРЕМИЙЧУКА; доцента, кандидата технічних наук Віталія ПОБІГАЙЛА.

На заняттях розглядались теми: Ефективне використання всіх видів енергоносіїв; Дослідження енергоефективного обладнання в побуті та промисловості; Сучасні системи енергетичного менеджменту, енергетичного аудиту, бізнес-планування енергетиці, та вибору енергоефективного обладнання; Вивчення політики розумної енергосистеми у Європі, організованій на Європейській технологічній платформі розумних енергосистем; Дослідження розумних енергосистем (Smart Grid) – електричних мереж, що містять різноманітні оперативні та енергоощадні заходи, включаючи розумні лічильники, розумних споживачів, поновлювані джерела енергії та ресурси забезпечення енергоефективності; Засвоєння роботи з сучасними енергозберігаючими технологіями; Організація моніторингу екологічного стану промислових підприємств на основі широкого застосування інформаційних і комп’ютерних технологій; Організація та проведення процесу вимірювання з використанням сучасних комплексів та верифікацію даних і розрахунки ефективних режимів енерговикористання; Суть і значення енергетичного менеджменту для ефективного енергозабезпечення.

Також були проведені презентації кафедр НН ІЕЕ.

Найбільш активними учнями Літньої школи були: Олексій ВОЛКОВ, Віктор ПАНАСЮК, Тимофій ТАРАСЕНКО. Окрім того, слід відзначити, що завдяки багаторазовій участі учнів і викладачів у щорічній Літній школі формується колектив друзів-однодумців.

Після закінчення Літньої школи учасники отримують Сертифікат слухача.

На закритті підсумовували результати й планували наступні заходи:

  • Один з ініціаторів цьогорічної Літньої науково-профільної школи директор Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» м. Києва Юрій КИРИЧКОВ. Він  підкреслив важливість таких літніх навчальних занять й висловив сподівання на подальшу співпрацю з відділенням Технічних наук Київської МАН;
  • Керівник секції "Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження" відділення Технічних наук Київської МАН, доцент кафедри електропостачання Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТТУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» кандидат технічних наук Віталій ПОБІГАЙЛО;
  • Завідувачка відділення Технічних наук Станіслава ІГНАТОВА️.

 

Щиро дякуємо викладачам КПІ ім. Ігоря Сікорського за співпрацю, а школярам за участь у роботі Літньої школи!

Версія для друку Опубликовано: 17 Червня 2022
Поділитись: