Конституція України: демократичний дороговказ

Конституція України: демократичний дороговказ До Дня Конституції України, Тетяна КОТ, завідувачка відділення філософії та суспільствознавства, керівниця секції «Правознавство», провела навчально-просвітницький захід-практичне заняття: «Конституція України: демократичний дороговказ» в рамках роботи Міжнародної літньої наукової школи «Київ – Роттердам».

Для українських школярів, які тимчасово перебувають та навчаються далеко від своєї домівки, це була зустріч зі своєю Країною, історією та усвідомлена ідентичність себе, як Українця.

Чимало цікавого дізнались школярі під час заняття. Скільки років тривав процес підготовки Конституції, скільки проєктів було розроблено, як приймався Основний закон держави, якою була «конституційна доба» та «конституційна ніч».

Жвавий інтерес виявили учні до тих питань, які викликали тоді, в 1996 році гостру дискусію: розподіл повноважень між гілками влади, символіка, приватна власність, статус Республіки Крим та питання російської мови.

Сьогодні, в особливо важливий для нас час, коли Україна бореться за свою державність у кривавій війні з російським агресором, наша Конституція є демократичним дороговказом для кожного українця. Вона є уособленням нашої мужності, незламності, героїзму, гідності та демократичних чеснот.

Ми віримо і знаємо – все обов’язково буде Україна!

Версія для друку Опубликовано: 30 Червня 2022
Поділитись: