Історія успіху Соломії Русин

Історія успіху Соломії Русин Представляємо вашій увазі інтерв'ю з Соломією Русин, ученицею 32-ї економічної групи ліцею «Наукова зміна», вихованкою секції "Прикладна макро- та мікроекономіка" відділення економіки.

Талановита дівчина написала науково-дослідницьку роботу на тему: "Інвестиційні пріоритети України в умовах інтеграції до ЄС" і посіла 1-е місце на II (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2022-2023 навчальному році та спробувала власні сили на ІІІ етапі. Двічі, у 2021-2022 та 2022-2023, займала 2 місце на III (міському) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки. Стала фіналісткою конкурсу «Освітні амбасадорки Київської МАН 2023» й отримала звання «Подвійна ОСА». Здобула менторку – керівника HR агенції Наталію Слинько, а також отримала можливість провести консультацію з побудування кар’єри та складання резюме. У 2022 році пройшла онлайн курс з економіки під назвою «Economics» від Oxford Scholastica Summer School. У 2023 році успішно закінчила бізнес курс «BB10/20 h1+, Introduction to Business» у канадській Virtual High School, активно брала участь у заочних олімпіадах і конкурсах, таких як: Міжнародна Економічна Олімпіада від чеського Institute of Economic Education (INEV) та European Money Quiz, найбільше змагання з фінансової грамотності у Європі.

Науковим керівником Соломії є Михайло Олегович Седляр, кандидат економічних наук, вчитель економіки ліцею «Наукова зміна».

Соломіє, як і коли ви почали займатися економікою, опишіть ваш науковий шлях?

З моменту мого знайомства з економікою в 8 класі, завдяки професійному підходу викладачів, цікавим матеріалам та темам,  дана наука завоювала мій інтерес. Крім цього, мене завжди цікавило що стоїть поза всіма процесами в  матеріальному світі. 

У жовтні 2022 року вперше почала працювати над своєю науково-дослідницькою роботою. Я заздалегідь знала, про що хочу писати, адже з літа 2022 року була зацікавлена економічними засадами наближення України до Європейського Союзу. Тому тему обрала відповідну, і саме вона принесла мені перемогу. Мета моєї роботи ‒ дослідити структуру інвестиційних пріоритетів України в умовах інтеграції до ЄС та проаналізувати сучасну інвестиційну політику на предмет відповідності визначеним пріоритетам. Ця проблематика, що віднедавна дуже актуальна для українців, необхідна для перспективного розвитку нашої держави. На сьогодні, євроінтеграція визначена як головна національна стратегія розвитку України, а інвестиції - це важлива економічна категорія, що одночасно стає стимулом змін в інтеграційних процесах, національній стратегії, політичному курсі, результуючи в економічне, соціальне й політичне зростання країни.

‒ Хто вас підтримує та що надихає на шляху до успіху?

Підтримують мене мої друзі, однодумці й сім’я. Також, моя мама, яка отримала почесне звання заслуженого економіста України, є моїм прикладом успішно побудованої кар’єри в цій сфері. Вона надихає мене рухатися вперед і досягти ще більших успіхів у цій галузі.

‒ З якими складнощами ви стикалися при виконанні науково‒дослідницької роботи, як ви їх подолали?

Найбільшими труднощами стали зовнішні фактори, пов’язані з життям в країні, що перебуває у стані війні – постійні тривоги, повітряні атаки, відсутність світла, Інтернету, що значно впливали на фактор часу написання роботи та ресурсні й фізичні можливості. Однак, з іншої сторони, перешкоди тільки підкреслили наскільки тема роботи «на часі» та розкрили мій потенціал.

‒ Що вам дала участь у Всеукраїнському конкурсі‒захисті науково‒дослідницьких робіт учнів‒членів МАН?

Цей досвід дав мені змогу відчути себе справжньою науковицею та економістом, дізнатись, як це ‒ досліджувати певну економічну проблематику та набути навички виконання та захисту наукових досліджень, які знадобляться мені у майбутньому. Крім цього відкрило двері до участі в конкурсі «Освітні амбасадорки Київської МАН 2023».

‒ Які ваші цілі та плани на найближчі 5 років?

Моєю головною ціллю наразі є вступ до престижного ЗВО моєї мрії. Планую здобувати вищу освіту зі спеціальності фінанси, й розвивати себе в даному розгалуженні економічної науки.

‒ Що ви хочете побажати юним науковцям, які тільки починають займатися науково‒дослідницькою роботою, які поради дати?

Перш ніж починати написання науково‒дослідницькою роботи, визначте для себе, чи маєте Ви необхідні цілеспрямованість, готовність до роботи, уміння розпоряджатись власним часом, достатню мотивацію і мету, яку хочете досягти. Якщо Ваша відповідь «Так» - тоді сміливо починайте роботу. Крім цього, хочу побажати терплячості, силу духу, та віри у власні сили. Пам’ятайте, що це неоціненний досвід і безліч нових знань та можливостей.

Дякую за увагу!

Версія для друку Опубликовано: 06 Липня 2023
Поділитись: