Історія успіху Антона Загорного

Історія успіху Антона Загорного Представляємо вашій увазі бліцінтерв'ю з Антоном Загорним, учнем 10-го класу Фінансового ліцею міста Києва, вихованцем секції "Економіка та економічна політика". З науково-дослідницькою роботою "Криптовалюти як засіб ухилення від економічних санкцій в умовах економіки війни" талановитий юнак здобув ряд перемог.

Він посів перше місце на ІІ (міському) етапі та третє місце на ІІІ етапі Всеукраїнського  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2022-2023 навчальному році. Є золотим призером ІІІ (міського) етапу Всеукраїнської олімпіади з економіки у 2022 та 2023 роках. У 2022 році отримав срібло на ІІ (міському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України та спробував свої сили на ІІІ (всеукраїнському) етапі. У 2023 році успішно пройшов ІІ (регіональний) етап Міжнародної олімпіади з економіки та буде брати участь у національному. Отримав срібло на ІІІ (міському) етапі Всеукраїнської олімпіади з географії. У складі команди з двох осіб посів 10 місце на національному відборі найбільшого у Європі змагання з фінансової грамотності серед школярів, European Money Quiz.

- Антоне, вже другий рік поспіль ви досліджуєте таку складну тему як криптовалюти. Як змінювався фокус вашого дослідження?

В моїй першій науково-дослідницькій роботі ("Криптовалюти та їх роль в економіці") я дослідив, що таке криптовалюта, її сутність та перспективи впровадження в економіки країн світу. Коли росія почала відкриту збройну агресію проти України, багато країн почали накладати економічні санкції проти агресорки. І тоді мені стало цікаво, а чи всі санкції ефективно діють? Адже існують криптовалюти, які не мають центрального регулятора, тобто є децентралізованими, що свідчить про потенційну можливість ухилення від санкцій деяких з них. Не зволікаючи, я почав активно досліджувати цю тему, використовуючи досвід попередньої роботи. Результати дослідження приголомшили, виявляється, що від економічних санкцій ухиляються не лише російські компанії, а й навіть українські, попри те, що в нашій країні вже десятий рік триває війна.

- Чому вас зацікавила саме економічна наука?

Це дуже актуальна галузь, особливо в нашій країні і саме зараз. Мені подобається вивчати як влаштована економіка, чому все працює саме так, а не інакше? Паралельно з вивченням основ економічних знань, я вирішив спробувати провести економічні дослідження. Таким чином в моєму житті, окрім звичних олімпіад з економіки, з'явився Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України та нові досягнення.

- Хто вас підтримує та що надихає на науково-дослідницьку роботу?

На шляху до успіху, безумовно, ключову роль відіграє мій науковий керівник, Бицюра Юрій Васильович, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та економічної освіти  Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Саме його слушні поради допомагають покращити свою роботу та досягнути бажаного результату. Також важливо відчувати підтримку від своїх друзів. Ну і перше місце, на мою думку, на шляху до успіху посідає віра у власні сили. Адже, якщо не вірити у самого себе, то не допоможе ніхто і ніщо, бо ти не будеш показувати максимальний результат.

- З якими складнощами ви стикалися при виконанні науково-дослідницької роботи, як ви їх подолали?

При написанні роботи, я вважаю, найбільшою складністю була важка доступність інформації. На теренах Інтернету дуже важко знайти дані про ухилення від економічних санкцій за допомогою криптовалют, адже учасники угоди мають на меті максимально засекретити такі факти. Подолати цю складність мені допомогли довгі, наполегливі пошуки. Також спростили їх "злиті" документи Пентагону, в яких йшлось про ухилення від деяких економічних санкцій за допомогою криптовалют.

- Які ваші цілі та плани на найближчі 5 років?

Зараз важко планувати щось наперед, адже в нашій країні триває війна. Але я точно буду продовжувати займатись науковою діяльністю.

- Що ви хочете побажати юним науковцям, які тільки починають займатися науково-дослідницькою діяльністю, які поради дати?

Якщо ви плануєте почати займатися написанням науково-дослідницької роботи, то можу порадити не шкодувати часу на неї. Виділяйте кожен день по 20 хвилин на написання роботи. Чим більше ви витратите часу на її підготовку, тим краще вона у вас вийде. Також ви маєте повірити у себе та у свої сили. Впевненість у власних діях ‒ запорука успіху, тому не потрібно хвилюватися.

 

Версія для друку Опубликовано: 23 Червня 2023
Поділитись: