Інформаційна гігієна: як правильно її дотримуватись?

Інформаційна гігієна: як правильно її дотримуватись? Тривають практичні заняття курсу «Критичне мислення та медіаграмотність» від Катерини ГОНЧАРЕНКО, керівниці секції «Філософія» відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН.

У книзі «Як не стати овочем. Інструкція по виживанню в інфопросторі» розтлумачується те саме поняття «овоча». Умовно, «овоч» – це людина, яка відмовляється самостійно керуватися розумом, критичним мисленням і погоджується на «протез» із пропонованих/вже існуючих, шаблонів, маркерів etc., а, відповідно, ризикує і тримається за руку маніпулятора чи шахрая. 


Звісно, на базовому рівні людина вміє протистояти «овочизму» (наприклад, дослухаючись до інших, сприймаючи різні точки зору), але, не дотримуючись правил «інформаційної гігієни», поступово втрачає цю здатність. 


Таким чином, на наших заняттях з «Критичного мислення та медіаграмотності» ми продовжуємо практику «не стати овочем», а відповідно протистоїмо поширенню масового «овочизму» через базові знання фільтрування інформації та вияву концентратів з вірусної інформації.

Знати ці правила корисно в усі часи, а у період війни -- тим більше.


Чекаємо вас наступної середи о 15.00! Далі буде!

Версія для друку Опубликовано: 15 Квітня 2022
Поділитись: