ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН завершено!

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН завершено! Попри все, конкурс відбувся. Цьогоріч Київська МАН почала знайомитися з конкурсними роботами вже на І етапі Конкурсу, адже саме тоді було перевірено конкурсні роботи на плагіат -- а це близько 70 000 сторінок робіт учасників Конкурсу. Також Київською МАН були призначені фахівці закладу, котрі здійснювали координаційну роботу у районах під час проведення І етапу. Фахівцями Київської МАН було підготовлено та розміщено на сайті закладу пакет нормативних та інструктивно-методичних матеріалів.

Для учнів, вчителів та керівників закладів освіти м. Києва було проведено низку семінарів-практикумів та вебінарів щодо особливостей підготовки та участі у І (районному) та ІІ (міському) етапах Конкурсу  (https://kman.org.ua/ua/Konkurs-akhist-2020-2021N). 

Для надання оперативної консультативно-методичної та організаційної допомоги учасникам Конкурсу щоденно працювала «гаряча лінія» Київської МАН. 
Інноваційним цьогоріч був уже прийом робіт на Конкурс: уперше його учасники мали можливість подавати свої роботи та документи через особистий електронний кабінет на порталі Київської МАН.  

Позитивним є той факт, що цьогоріч у міському етапі Конкурсу брали участь на 25% робіт більше, ніж минулого року -- 1425. В цілому у Конкурсі взяли участь учні 215 закладів загальної середньої освіти м. Києва. 
Конкурс відбувся у 70 секціях 13 наукових відділень Київської МАН.  Переможці  визначались за підсумками трьох складових – заочного оцінювання, постерного захисту та наукової конференції.

Оцінювання науково-дослідницьких проєктів та визначення переможців Конкурсу здійснювалось висококваліфікованим журі, до складу якого увійшли відомі науковці, провідні фахівці науково-дослідних інститутів, викладачі закладів вищої освіти:  58 докторів наук та 191 кандидат наук. 

Під час Конкурсу було проведено 91 постерний захист та 86 наукових конференцій. Та через початок воєнних дій ІІ (міський) етап Конкурсу не було завершено у двох секціях: не відбулась наукова конференція у секції хімії, запланована на 26 лютого 2022 року, а також постерний захист та наукова конференція у 8-9 класах секції англійської мови, заплановані на 26-27 лютого 2022 року. Але в секції хімії відділення хімії та біології переможців було визначено за двома складовими: заочним оцінюванням та постерним захистом. А у секції «Англійська мова» відділення іноземної філології та зарубіжної літератури у 8-х та 9-х класах вирішено завершити ІІ (міський) етап Конкурс після стабілізації ситуації у державі.

Переможцями одного з найголовніших інтелектуальних змагань столиці цьогоріч стали  667 учасників, з яких 117 посіли перше місце, 208 – друге, а 342 –  третє. Наразі формується команда Київської МАН для участі у ІІІ (фінальному) Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. 
 Щороку кількість конкурсантів зростає практично у всіх відділеннях столичної МАН, особливо у відділеннях фізики та астрономії, математики, хімії і біології та інших. Це є свідченням того, що наука приваблює сучасну молодь -- а отже, Україна обов'язково буде серед інноваційно найрозвинутіших країн світу.

Версія для друку Опубликовано: 07 Квітня 2022
Поділитись: