Головне за тиждень

Головне за тиждень День української писемності та мови, Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development), проєкт «Віртуальна алея зірок Київської МАН»

9 листопада - День української писемності та мови. В межах святкування Дня української писемності та мови відділення української філології та мистецтвознавства провело майстерню «Анотація: коротко про головне». Під час зустрічі поговорили про структуру анотації, вимоги до фото, оформлення шапки, формування тексту анотації та вибір ключових слів. Розібрали основні помилки, яких припускаються молоді дослідники в цьому жанрі. Нагадуємо, що анотація є структурним елементом роботи, яка подається на конкурс-захист. 

Також у День української писемності та мови поціновувачі українського слова мали нагоду написати радіодиктант національної єдності.Щороку до цієї традиції долучаються і наші вихованці, які прагнуть удосконалити свої мовні навички. Приємною несподіванкою для родини Київської МАН стала участь в ефірі «Суспільного мовлення» Данили Гайдамахи – мовного активіста, випускника гімназії № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов, вихованця відділення української філології та мистецтвознавства, переможця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України в секції мистецтвознавства.

 

10 листопада  відзначається Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development), заснований резолюцією Генеральної конференції ЮНЕСКО у 2001 році. Вперше глобальне святкування його відбулось у 2002 році, і сьогодні  світ відзначає День науки в 20-й раз! Майже щорічно встановлювалась певна тема Всесвітнього дня науки, у 2022 році вона звучить так: «Фундаментальні науки на користь сталого розвитку».

До святкування та відзначення Всесвітнього дня науки у відділенні філософії та суспільствознавства Київської МАН відбулось засідання круглого столу «Григорій Сковорода: далекий і близький» в межах циклу наукових зустрічей «Шлях в науку» та освітньо-культурологічного проєкту «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, сьогодення і перспективи». Україна щедра на талановитих всесвітньовідомих науковців. А Григорій Сковорода – людина-енциклопедія, мандрівник, філософ, митець, просвітник, педагог, подвижник – Великий Українець, котрий своїм життям, самою сутністю та власним баченням справив величезний вплив на людей в усьому світі. І звернення до нього, як до Особистості та скарбниці педагогічної майстерності, наукового пошуку, шляхетного пізнання мотивує та спонукає до дій.

 

Наукова освіта, яку надає Київська Мала академія наук,  пробуджує у молоді інтерес до досліджень і винахідництва та стимулює її на шляху в науку. Наукові методи та допитливість використовуються нашими вихованцями у всіх сферах особистого, професійного та суспільного життя, реалізуються в проєктах та стартапах, приносять перемоги й фахове визнання. Їх ідеї та мрії стають запорукою майбутнього розвитку України.  Проєкт «Віртуальна алея зірок Київської МАН» познайомить з найяскравішими юними науковцями столиці та їхніми роботами.

Версія для друку Опубликовано: 14 Листопада 2022
Поділитись: