ГРУНТ – це STEM-проєкт планети

Як ви гадаєте, що становить собою вивчення грунтів? Польові виїзди зі зняттям проб, проведення лабораторних вимірів, створення алгоритмів щодо покращення властивостей грунтів? Так. А з яких наук використовуються знання – з біології, екології, математики, фізики, хімії? Так, це все вірно! Але це ще не все!
Надія Іванівна розповіла як відбувається процес космічного збору інформації та обробки знімків Землі.
Як зазначила Надія Іванівна, найголовніше для фахівців цієї сфери - вміння користуватися комп’ютерними ресурсами й володіти аналізом знімків дистанційного зондування Землі. Маючи смартфон, ми вже можемо знайти свою локацію в місті та швидко вираховувати маршрут. Але коли ми торкаємось важливих екологічних питань, як там розібратися?
Тому кожний, хто буде працювати на сучасному рівні, обов’язково буде аналізувати космічні карти. Ці навички мають отримати молоді фахівці, використовуючи українськомовні, англо-, франко- або іспаномовні ресурси університетів інших країн. А зараз, головним чином, це будуть китайські джерела, де проблема грунтів на порядку денному.
А ще важливо вміти користуватися сучасними оптичними системами та сенсорними системами високоточного визначення хімічних речовин… І цей список вмінь можна продовжувати й продовжувати.
Як ми бачимо, ГРУНТ – це STEM-проєкт планети, в якому беруть участь не тільки науковці – грунтознавці та екологи, біологи та хіміки, зоологи та ботаніки, а і юристи, економісти, навіть журналісти та філософи. Бажано, щоб ця участь кожного з нас була націлена на дослідження та «лікування», а не на руйнування грунтів.