Формуємо правову свідомість власним прикладом

Формуємо правову свідомість власним прикладом Усвідомлене ставлення, екологічне та дбайливе споживання, правова відповідальність, застереження щодо наслідків людського впливу на довкілля. Все це – просвітницька діяльність, якою вже багато років займається вихованець секції «Правознавство» відділення філософії та суспільствознавства Роман ДМИТРИШИН, лідер Ради учнівського самоврядування «Надія», Президент школи, учень 11-го класу СЗШ № 297 міста Києва.

На жаль, рівень еколого-правової свідомості українців вкрай низький.  Один з ефективних способів змінити цей стан – просвітництво та власний приклад.

Багато років Роман є волонтером Бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури», проводить зустрічі з учнівською молоддю щодо екологічного виховання та популяризації аквакультури.

Одна з таких зустрічей відбулась у ЗЗСО «Вишнівський ліцей «Віват». Разом із фахівцями Роман розповідав учням про рибні господарства України, водні багатства, основні об’єкти аквакультури, штучне розведення та відтворення риб для функціонування екосистем, а також правові наслідки за шкідливу господарську діяльність в аквакультурі.

Практична частина завжди є невіддільною складовою теорії. Тож майстер-клас «Як визначають вік риби» був надзвичайно цікавим та захопливим. Учні дізналися, що за лускою можна визначити довжину, яку риба досягала за кожний прожитий рік, скільки разів вона участь брала у нересті та в якому віці це відбулось вперше, яким був час її перебування в річці та морі.

Ми впевнені, що активна громадянська позиція, формування власного відповідального досвіду, поглиблення знань учнівської молоді щодо розуміння необхідності відродження рибного потенціалу не тільки в соціальному, але й у правовому та екологічному просторі України є на часі.

Зрештою уміння самостійно робити висновки, формувати практичні навички та застосовувати набуті знання знадобляться кожному, незалежно від того, який фах обере молода людина для власної реалізації у майбутньому.

Версія для друку Опубликовано: 28 Вересня 2021
Поділитись: