Екскурсія вихованців відділення технічних наук до Навчально-наукового Інституту телекомунікаційних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського

Екскурсія вихованців відділення технічних наук до Навчально-наукового Інституту телекомунікаційних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського Минулого тижня вихованці відділення технічних наук Київської МАН побували в Навчально-науковому Інституті телекомунікаційних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського (ІТС).

У зв’язку з карантинними обмеженнями на екскурсію потрапили не всі зацікавлені, але навчально-наукові лабораторії кафедр телекомунікацій та інформаційно-комунікаційних технологій та систем ІТС відвідало близько 20 школярів 10-11 класів – учнів секцій Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології й науково-технічна творчість та винахідництво.

Зацікавився та приїхав з мамою до КПІ й наймолодший вихованець відділення – Ігор Ніколаєв, учень 7-го класу. Юних технарів супроводжувала завідувачка відділення Технічних наук Київської МАН Станіслава ІГНАТОВА.

Цікаву, пізнавальну, корисну екскурсію провів для школярів старший викладач кафедри телекомунікацій, кандидат технічних наук Гліб Леонідович АВДЄЄНКО. Він ознайомив учнів з унікальним обладнанням, розповів про найцікавіші лабораторні практики та експерименти, запросив всіх до наукових досліджень на базі Навчально-наукового Інституту.

Юні дослідники дізнались, що знання та вміння фахівця з інфокомунікаційних технологій складаються зі знання інформаційних технологій (програмування, налаштування, конфігурація, адміністрування, використання інфокомунікаційних систем, мережного обладнання та протоколів), знання принципів роботи та вміння проєктування телекомунікаційних систем та мереж, спеціалізованих програмних платформ та комплексів, володіння методами протидії хакерським атакам. При цьому основними галузями інфокомунікацій сьогодні є: Інтернет, мобільний зв’язок, мережі передачі даних (безпроводові, оптоволоконні тощо), супутникові системи зв’язку, мультимедійні системи,  зв’язок, електронний банкінг, системи штучного інтелекту, віртуальної реальності, інтернет речей тощо.

Учні секції Інформаційно-телекомунікаційних систем та технологій Київської МАН на базі ІТС КПІ ім. Ігоря Сікорського повинні опанувати навчальний матеріал від основ фізики до базових принципів побудови телекомунікаційних систем, набути початкових навичок налаштування й обслуговування телекомунікаційного обладнання, вивчити сучасні телекомунікаційні технології та тенденції їх розвитку.

 

Керівниця секції – Станіслава Станіславівна ІГНАТОВА, завідувачка відділення технічних наук КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді».

 

Консультанти секції:

Олександр Іванович РОМАНОВ, професор кафедри телекомунікацій, доктор технічних наук, професор.

Марія Анатоліївна СКУЛИШ, професорка кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та систем, докторка технічних наук, старша наукова співробітниця.

Захід був організований завдяки підтримці Директора Інституту академіка НАНУ, доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державних премій СРСР, УРСР та України в галузі науки і техніки Михайла Юхимовича ІЛЬЧЕНКА.

 

Київська МАН вдячна викладачам ІТС КПІ ім. Ігоря Сікорського за співпрацю та підтримку талановитої молоді!

Версія для друку Опубликовано: 04 Жовтня 2021
Поділитись: