Екскурсія до Центрального державного архіву зарубіжної україніки

Екскурсія до Центрального державного архіву зарубіжної україніки 10 грудня керівники та вихованці відділення історії вперше завітали до нового партнера Київської МАН – Центрального державного архіву зарубіжної україніки.

Спікером оглядової онлайн екскурсії стала директорка ЦДАЗУ, кандидатка історичних наук Мага Ірина Миколаївна, яка розповіла про історію заснування архіву, унікальність його фондів, визначила специфіку його роботи, особливості роботи з фондоутворювачами – українцями зарубіжжя, тонкощі науково-технічного опрацювання документів, ознайомила із сайтом архіву, правилами роботи в читальному залі, показала оригінали найцікавіших документів.

Центральний державний архів зарубіжної україніки був створений 12 травня 2007 року як координаційний центр з питань роботи з документами зарубіжної україніки, які зберігаються в інших державних архівах та архівних підрозділах організацій, громадських об’єднань та у громадян. Пріоритетним напрямом архіву є організація передавання та повернення в Україну  писемної історико-культурної спадщини зарубіжних українців та українських громад, введення до наукового, культурного та духовного обігу тих часток національної культурної спадщини, що зберігаються в Україні або були вивезені за її межі.

Зараз на зберіганні ЦДАЗУ знаходиться 78 архівних, 6 бібліотечних фондів, близько 200 музейних предметів.

Наприкінці екскурсії Ірина Миколаївна відповіла на запитання кманівців, означила напрями та форми використання джерельно-інформаційного потенціалу документів зарубіжного українства для здійснення наукових досліджень та запросила до консультацій по науково-дослідницьким роботам.

Дякуємо за цікаву екскурсію та унікальну можливість попрацювати з «живими джерелами». Сподіваємось, що ознайомлення з роботою ЦДАЗУ допоможе сформувати у юних істориків уявлення про роботу архівних установ в цілому, а екскурс в архівну україніку стане у пригоді під час написання  робіт.

Версія для друку Опубликовано: 14 Грудня 2021
Поділитись: