Економісти у захваті від літньої школи відділення технічних наук

Економісти у захваті від літньої школи відділення технічних наук З 6 по 16 червня для учнів 8-10 класів столиці працювала Літня науково-профільна школа відділення технічних наук Київської МАН на базі навчально-наукових лабораторій КПІ ім. Ігоря Сікорського та Державного університету телекомунікацій.

Своїми враженнями від участі поділилася 14-річна Владислава Гулевич, вихованка відділення економіки, учасниця проєктів "Економісти без меж" та "Занурення у бізнес".

"Ця літня школа подарувала мені дуже багато гарних вражень та корисних знань за ці два чудових тижні. Кожного дня я дізнавалася щось зовсім нове, щось цікавіше за попереднє! Я була на усіх лекційних заняттях і майстер-класах.

Найцікавішими, на мою думку, були: майстер-клас "Популярне матеріалознавство" та навчально-науковий практикум "Кріогенна техніка XXI століття". Викладачі розповідали дуже цікаво та доступно, відповідали на усі питання учнів й заохочували ставити нові. Наприклад, на майстер-класі "Знайомство з сімейством роботів MBlock" за напрямом робототехніка, мені дали відремонтувати, а пізніше й покерувати, справжніми та функціональними машинками, що з легкістю за кілька миттєвостей могли об'їхати увесь клас. Я була єдиною дівчинкою у той день, і для мене це було просто захопливе видовище!

На вищезгаданому навчально-науковому практикумі "Кріогенна техніка XXI сторіччя" нам, звісно ж, розповідали, чому ці явища відбуваються, показували, як з легкістю можна зробити натуральні парфуми за допомогою крижаних троянд та пригощали замороженими у рідкому азоті фруктами. Їжа чудово зберігалася та освіжала у таку жарку літню пору, але була дуже крихкою й розпадалася на шматочки від легкого удару об стіл.

Теми занять змінювалися від хімії й фізики до матеріалознавства, а практичні роботи ‒ від програмування керування роботом до виготовлення іграшки з олова.

Також були заняття онлайн, що проходили на платформі Zoom. Кожне заняття було від однієї години до двох, іноді можна було затриматися після, щоб отримати відповіді на свої персональні питання. Кожен викладач дуже гарно розуміється на своїй темі, слухати кожного ‒ велике задоволення для допитливих учнів. Здобуті на лекціях знання і вміння можна використати як і в пошуку свого покликання по життю, так і у звичайних побутових ситуаціях. Такі заняття допомагають дізнатися багато нового про науки та професії й, таким чином, зробити свій вибір на майбутнє. За це висловлюю подяку організаторам літньої школи та викладачам".

Методистка відділення економіки Кагляк О.В. так коментує участь Владислави Гулевич у цій літній школі: "Ми раді, що наші юні економісти щороку демонструють інтерес до інших наук, зокрема технічних, та певні досягнення на перетині кількох дисциплін. Ми відкриті до міждисциплінарних проєктів та радіємо виховувати учнів з широким кругозором, не лише дослідників, а й винахідників, експериментаторів, підприємців. Наші відділення (зокрема, економіки та технічних наук) не конкурують за юні таланти, а плідно співпрацюють для їх всебічного розвитку".

 

Версія для друку Опубликовано: 22 Червня 2023
Поділитись: