ЕКСКУРСІЯ У ГНИЛЕЦЬКИЙ ПЕЧЕРНИЙ МОНАСТИР

ЕКСКУРСІЯ У ГНИЛЕЦЬКИЙ ПЕЧЕРНИЙ МОНАСТИР 4 листопада відбулась запланована екскурсія вихованців секції археології відділення історії Київської МАН до чудової автентичної пам'ятки ХІ-ХVІІ ст. в околицях Києва – Гнилецького печерного монастиря, або Церковщини.

Про унікальну пам'ятку розповів випускник секції археології Київської МАН Владислав Анатолійович Дятлов. Саме в Київській МАН він написав свою першу наукову роботу, яка і була присвячена Церковщині. А сьогодні Владислав Анатолійович, провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу історико-архітектурних досліджень Музею історії Десятинної церкви, є автором декількох монографічних досліджень про Церковщину, багаторічним її дослідником і куратором.   

Учасники екскурсії з великим інтересом познайомились з монастирем, який за легендою був закладений одним із засновників Києво-Печерської Лаври, преподобним Феодосієм Печерським як місце для усамітнення та молитов. На відміну від інших київських печерних монастирів (Лаврського, Звіринецького, Китаївського), він не  був перебудований, а зберігся майже в недоторканому вигляді та являє собою печерний комплекс із житловими, господарчими, культовими приміщеннями й двома підземними церквами.

Дякуємо Владиславу Анатолійовичу за цікаву розповідь, а керівниці секції Олені Миколаївні Кухарській за чудовий захід!

Версія для друку Опубликовано: 08 Листопада 2022
Поділитись: