Дослідження потенційних джерел отруєння свинцем в умовах воєнного стану

Дослідження потенційних джерел отруєння свинцем в умовах воєнного стану В рамках Міжнародного тижня з профілактики отруєння свинцем відбулась робоча зустріч керівництва Київської МАН на чолі з директоркою Іриною Юріївною Поліщук з Головою Агенції з хімічної безпеки Денисом Олександровичем Павловським, доцентом кафедри «Органічна хімія та технологія органічних речовин», завідувачем навчально-науково-дослідної лабораторії "КПІ-СИНТЕЗ" Ігорем Анатолійовичем Левандовським та заступницею декана з профорієнтаційної роботи, старшою викладачкою кафедри загальної та неорганічної хімії хіміко-технологічного факультету КПІ ім. І. Сікорського Ольгою Петрівною Качоровською.

Під час зустрічі обговорили питання щодо негативного впливу свинцю на людський організм та можливостей його потрапляння через фарби, вітражі, кришталевий посуд, ювелірні прикраси, іграшки, косметику, засоби народної медицини, і, навіть, через питну воду, яка тече свинцевими трубами. Особливо вразливий до нейротоксичного впливу свинцю дитячий організм, навіть відносно низькі рівні експозиції можуть викликати у них серйозні, а в деяких випадках незворотні, неврологічні наслідки та розвиток розумової відсталості. Також було підняте питання безпеки населення в умовах війни. В той час, коли відбувається постійне руйнування різних споруд, в повітря здіймаються тони пилу, який забруднений в тому числі й свинцем.

Саме тому, у світлі сучасних викликів та запитів від молодого покоління, було прийнято рішення передати в Київську МАН від Агенції з хімічної безпеки та КПІ ім. Ігоря Сікорського 20 наборів експрес-тестів для визначення свинцю в домашніх умовах. Ці експрес-тести дозволять вихованцям Відділення хімія та біології та Відділення екології та аграрних наук Київсьої МАН провести належні дослідження та визначити потенційні джерела отруєння свинцем з товарів та об’єктів, котрі їх оточують щоденно.

Результатом зустрічі стала домовленість про подальшу співпрацю Київської МАН з Агенцією з хімічної безпеки та хіміко-технологічним факультетом КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Версія для друку Опубликовано: 23 Листопада 2022
Поділитись: