Дослідження поєднання релігійних уявлень та гендерної ідентичності

Дослідження поєднання релігійних уявлень та гендерної ідентичності Вихованка відділення філософії та суспільствознавства Катерина ВОЛОСЕВИЧ долучилась до онлайн-вебінару, який був організований International Association for the History of Religions Women Scholars Network.

Тема заходу «На перехресті релігії та сексуальності в Східній Європі» передбачала презентацію проміжних та кінцевих результатів досліджень досвіду вірян-представників ЛГБТ, які проводились у Польщі, Литві та Україні.

Проєкт ГО «Майстерня Академічного Релігієзнавства» «Поєднуючи (не)сумісне» представляла членкиня ГО «МАР» Анна Марія БАСАУРІ ЗЮЗІНА, членкиня журі секції «Теологія, релігієзнавство та історія релігії» відділення філософії та суспільствознавства ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, яка зараз перебуває у США.

Враження Катерини після заходу:

«8 листопада я була слухачкою онлайн вебінару: «Interesting Religion and Sexuality in Central and Eastern Europe». Дослідження ЛГБТ+ персон та феміністок в контексті віросповідання було проведено в трьох пострадянських країнах: Польща, Литва та Україна. Опитували тільки людей 18+, і, що цікаво, дослідження продемонструвало, що опитувати феміністок легше, ніж ЛГБТ+ персон. Загалом, дійшли висновку, що окрім особистого досвіду, на формування віросповідання, також впливають такі фактори, як політика, історія та соціальний контекст.

Вебінар проходив англійською мовою. І я дуже вдячна лекторкам, за те, що вони говорили поступово, чітко та без важкої термінології, бо це дало можливість сприймати почуте. Наразі, це не перший захід, що проходив виключно іноземною мовою, в якому я брала участь. І кожен раз я відчуваю невелике хвилювання, але на щастя, цього разу воно було марним. Так, мені є куди рости у розумінні англійської мови, тим паче в вузькопрофільних темах, але в понеділок, на лекції я зрозуміла що на правильному шляху.

Впевнена, що наш світ теж на правильному шляху, якщо увесь час збільшується кількість дослідниць, жінок у науці. І той факт, що вже зараз йде репрезентація ЛГБТ+ на пострадянському просторі, особливо в контексті релігії, дуже цінний та вагомий! Тож хотіла б подякувати Анні Марії Басаурі Зюзіній за можливість бути слухачкою цієї неймовірної та змінотворчоїлекції».

Катерина ВОЛОСЕВИЧ,

вихованка відділення філософії та суспільствознавства 

секції правознавства

Версія для друку Опубликовано: 12 Листопада 2021
Поділитись: