До міжнародного дня «Дякую» та дня народження Вікіпедії

До міжнародного дня «Дякую» та дня народження Вікіпедії У відділенні математики пройшла зустріч до міжнародного дня Дякую та дня народження Вікіпедії. Слово «Дякую» ми часто використовуємо у своєму житті.  Математик Блез Паскаль казав, що ми повинні дякувати тим, хто вказує нам на наші помилки. Дякую за Науку можна сказати не лише вчителям або тренерам.

 За думкою художника Леоніда Крайнєв-Ритова, треба казати «Дякую всім, хто не любив мене. Від них я заразився оптимізмом». Письменниця Луїза Хей дає пораду: «Якщо Вам в голову прийшла думка негативного характеру, то просто кажіть їй «Дякую за участь. Прощавайте!» Під час зустрічі учасники згадували українські прислів’я зі словом «Дякую», промовляли це слово з різними інтонаціями,  різними мовами та з різним емоційним забарвленням.

Друга частина зустрічі була присвячена Вікіпедії, без якої сьогодні ми не уявляємо наше життя. Часто корисну інформацію ми черпаємо само із цього джерела.  Нам складно уявити, як без Вікіпедії наші батьки писали реферати та  робили «шпори» для іспитів.  Але Вікіпедія відносно молода,  перша стаття вийшла англійською мовою 15 січня 2001 року. Зараз Вікіпедія — найбільша енциклопедія в історії людства. Загалом існує 328 Вікіпедій різними національними мовами. У восьми з них менше, ніж по 10 статей. У 18 з них понад 1 млн статей. До речі, українська Вікіпедія посідає за кількістю статей 16-те місце (у серпні 2022 року ми посунули арабський розділ, попри те, що його засновано на три роки раніше). Слід пам’ятати, що статті у Вікіпедії створюють та редагують добровольці, тому треба критично ставитися до інформації. Вікіпедія не претендує на істинність опублікованої в ній інформації, тому краще ознайомитися із потрібною інформацією іншими мовами (серед  314 мов можна вибрати парочку). Цікавий факт: у польському місті Слубіце є пам’ятник на честь усіх творців Вікіпедії. Автор статуї — скульптор Мігран Акопян. Учасники обговорили можливість власної участі у написанні статей для Вікіпедії.

 Всі були активні та зацікавлені.

Версія для друку Опубликовано: 16 Січня 2023
Поділитись: