Біолог у сучасному світі

Біолог у сучасному світі 29 жовтня 2021 року вихованці відділення хімії та біології Київської МАН мали чудову нагоду поспілкуватися на тему "Біолог у сучасному світі: професійні можливості, виклики та перспективи"  з біологом Ковальчуком Олександром Миколайовичем, старшим науковим співробітником Національного науково-природничого музею Національної академії наук України, доктором біологічних наук.

Сьогодні професія біолога об'єднує фахівців самої різної спеціалізації, кожен з яких займається вивченням тільки певного класу представників живих організмів. Наприклад, анатоми й фізіологи вивчають будову і особливості життєдіяльності людини, зоологи спеціалізуються на анатомії та фізіології тварин, а ботанік займається рослинним світом. І це далеко не повний перелік спеціалізацій біолога. Існують і такі сучасні напрямки, як мікробіологія, біотехнологія, ембріологія, селекція, біофізика, біохімія, вірусологія тощо. Широко популярні в сучасному світі біологи нової формації – генетики, нейробіологи, космічні біологи, біоенергетики.

 Ключова особливість професії біолога полягає саме в тому, що вона охоплює велику кількість спеціалізацій. І для успішної роботи потрібно зробити свій вибір. Втім, почати навчання можна за загальним профілем, а на старших курсах зрозуміти, що по-справжньому ближче. Кожна людина мріє вибрати професію, яка б не тільки була завжди потрібною, а значить і високооплачуваною, але й приносила користь суспільству. Однією з таких професій безсумнівно є професія біолога. Саме ці фахівці вивчають все, що пов'язано з живими організмами на нашій планеті. Саме від їх професіоналізму багато в чому залежить наше здоров'я, розвиток і майбутнє. Тому не дивно, що професія біолога займає друге місце у світі за популярністю.

Слухачі вебінару  обговорювали нові виклики та перспективи, які стоять перед біологом XXI століття, а особливо зацікавили їх міжнародні програми стажування.

Версія для друку Опубликовано: 01 Листопада 2021
Поділитись: