24-й сонячний цикл «запізнився» на рік

24-й сонячний цикл «запізнився» на рік Середина сонячного 11-річного циклу закінчилася зміною магнітних полюсів Сонця: Південний і Північний магнітні полюси нашої зірки помінялися місцями. «Інверсія магнітного поля Сонця – це велика подія», – відзначає фахівець НАСА, доктор Тоні Філіпс. Незважаючи на те, що фраза «на Сонці помінялися полюси» звучить дуже страшно, це рядове явище, яке відбувається приблизно кожні 11 років. Спочатку полярні магнітні поля Сонця слабшають, поступово зникають, а потім з'являються знову, але змінюючи полярність. Це звичайна частина сонячного циклу, яка не приводить до катастрофічних наслідків для Землі, але на Сонячну систему все ж деяким чином впливає.


 Зміна магнітних полюсів на Сонці викликає своєрідні «брижі» у геліосфері (зоні магнітного впливу Сонця, яка тягнеться за межі Сонячної системи). Перепад інтенсивності сонячного випромінювання помітний і на Землі: по силі полярних сяйв. Тепер, безпосередньо після зміни магнітних полюсів, полярні сяйва стануть більш частими і обширними.



 Сила сонячного вітру трохи виросте і може створити незначну додаткову небезпеку для космонавтів і космічних зондів, а також вплинути на хмарність і клімат Землі. Тим не менше, процес цей дуже повільний і стабільний, як морський приплив, який приходить точно так само, як і пішов.



 Проте, 24-й сонячний цикл, що почався у 2008 році, є вельми непередбачуваним. Зокрема, він «запізнився» на рік: всі моделі вказували, що середина 24-річного циклу зі зміною полюсів Сонця відбудеться у 2012 році. Однак у 2009 році спостерігалася рекордно низька сонячна активність, і зміна Північного полюса Сонця відбулася лише в останній день 2013 року, а Південний у даний час його «наздоганяє».



 Вчені підкреслюють, що нинішній 24-й сонячний цикл – один з найслабших за всю історію інструментальних спостережень, і якщо тенденція до зниження активності Сонця збережеться, то Землю очікує новий малий льодовиковий період.



 



За матеріалами: http://infonova.org.ua/space/



Версія для друку Опубликовано: 16 Січня 2014
Поділитись: