18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Міжнародний день музеїв вперше відсвяткували у 1977 році. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах. Жак Перо, президент ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) зазначив, що «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій».
Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, музеї ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу. А суспільство через музеї висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини.

В умовах карантину Київські музеї підготували низку заходів, приурочених до Міжнародного дня музеїв:

в Літературно-меморіальному музеї М. Булгакова триватимуть онлайн читання творів письменника різними мовами світу;

у Музеї української діаспори в рубриці «ExhibitionOnQuarantine» віртуальна екскурсія виставкою «Наш Сікорський»;

на сторінці Музею Шолом-Алейхема відбудуться онлайн лекції Ірини Климової «Національне мистецтво» та «Бсамим» із циклу «Сторінки єврейської історії та культури»;

у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» пройде аудіовізуальна екскурсія «Таємниці Косого капоніру»;

у  Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків підготовлено серію публікацій про інклюзивність на сторінках музею у Facebook, Інстаграм, Телеграмі та на YouTube-каналі музею;

у Музеї книги і друкарства України – віртуальна екскурсія музейною виставкою «Моя, твоя – наша Ліна Костенко» і на музейній сторінці у Facebook музейний флешмоб «За що я люблю Музей книги і друкарства» у рамках Ночі Музеїв 2020;

Національний музей українського народного декоративного мистецтва представить онлайн-конкурс на знання творчості відомих українських митців «Рука митця», репортаж-спогад про музейну акцію «Ніч у музеї» 2017 р., а також відеофільм «Катерина Білокур» у 3-х частинах із документально художнього циклу пізнавальних програм «Ніч у музеї».

А ще в цей день ми хотіли б розповісти про цікаві і незвичайні музеї, існування яких ви навряд чи могли уявити.

В старовинному замку Лідс, що розташований в 64 км від Лондона, є «Музей собачих нашийників». Колекція нашийників, яка виставлена в музеї, є унікальною, а всі експонати належали собакам, що жили на території цього замку. Тут можна простежити історію їх перетворень, починаючи з XV століття, коли нашийники із зовнішніми шипами надягали мисливським псам для захисту від диких звірів.

В штаті Массачусетс, США є «Музей поганого мистецтва». Всі виставлені експонати навряд чи можна віднести до мистецтва, настільки неймовірними і, навіть, абсурдними вони є. Сам музей включає в себе всього два приміщення-павільйону, максимальне число експонатів дорівнює 40. В архіві «Музею поганого мистецтва» зберігається ще близько 400 експонатів.

У Нідерландах, неподалік від Амстердаму є «Музей людського тіла». Будинок, у якому розташований музей, представляє собою велетенську фігуру сидячої людини, висотою 35 метрів. Тим, хто морально готовий до відвідування такого музею, пропонують подорож від коліна до головного мозку людини. Фішкою музею є спеціальні екскурсії, на яких можна не тільки подивитись на органи людського тіла, але й ознайомитись з їх дією у певних ситуаціях. Робота кожного органу транслюється на моніторах і супроводжується реальними звуками і запахами. Реалістичність і повне занурення в процес знайомства з органами і системами досягається також за допомогою спеціальних окулярів, які видають відвідувачам.

Індія у місті Нью-Делі є «Музей Туалетів». Як можна здогадатися з назви, експонатами тут виступають унітази і біде. Є серед експонатів і справжні шедеври – наприклад унітаз королеви Вікторії і дивні англійські унітази, кришки яких нагадують столи. Також серед експонатів є замасковані – унітаз, що нагадує стопку книжок, а інший – скриню зі скарбами! В цьому музеї можна дізнатися про історію винаходу туалету і знайти унікальну документацію про те, як розвивалася сантехніка в різні періоди історії людства.

Версія для друку Опубликовано: 18 Травня 2020
Поділитись: