Школа

LAMPA KIDS

 

 

«Lampa Kids» — це школа мікроелектроніки для дітей, створена на базі НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», де на сучасному обладнанні та під керівництвом професійних викладачів діти можуть вивчати основи електроніки, розробку мікропроцесорів, мікрокомп’ютери, 3D друк, робототехніку, створення Інтернет речей і обробку радіосигналів. Проєкт “Lampa Kids” переміг у конкурсі “Громадський бюджет 2018” і отримав фінансування на придбання надсучасного обладнання. 

КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» успішно реалізував цей проєкт громадського бюджету м. Києва. На базі цієї лабораторії працює секція «Електроніка та приладобудування» Київської МАН. Технічною базою лабораторії є надсучасне радіоелектронне обладнання: точні вимірювальні прилади фірми Keysight, осцилограф компанії Tektronix зі смугою пропускання до 1 ГГц та аналізатор спектру до 3 ГГц, плати з мікросхемами програмованої логіки Intel FPGA для створення процесорів і цифрових мікросхем, мікрокомп’ютери, набори Lego Mindstorms для вивчення робототехніки, 3D принтери, SDR системи ETTUS B210 для приймання та генерації радіосигналів тощо. У приміщенні школи обладнано 10 стаціонарних робочих місць і лекційну зону на 50 осіб. Вихованці Київської МАН матимуть змогу вільно працювати над науковими проектами на обладнанні “Lampa Кids”.

Навчання в школі безкоштовне.

Школа "Lampa Kids" працює за кількома напрямами:

Навчальний курс «Цифрова мікроелектроніка»

 

 

В курсі Цифрова Мікроелектроніка учні вивчають проектування сучасних цифрових мікросхем, які є всередині кожного гаджету. Мова йде про мікропроцесори, апаратні прискорювачі обчислень, генератори, приймачі та передавачі сигналів. У курсі використовуються такі інструменти розробки: систему автоматизованого проектування Quartus Prime для створення цифрової схеми з мови опису та симулятор Modelsim для моделювання цифрових схем на комп’ютері. У якості мови опису цифрових мікросхем вивчаємо Verilog. 

Практичні роботи виконуються на мікросхемах програмованої логіки Intel FPGA у складі навчальних обчислювальних комплексів DE1-SoC від компанії Terasic. Для аналізу сигналів використовуються вимірювальні комплекси Keysight DSOX1102G та Digilent Analog Discovery 2 . 

Окрім занять з викладачем, слухачі курсу можуть з понеділка по суботу приходити у Відкриту лабораторію електроніки Lampa для самостійної практики. 

Викладач курсу Короткий Євген Васильович — кандидат технічних наук, доцент кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Засновник Відкритої лабораторії електроніки Lampa . За сумісництвом працює інженером з реалізації алгоритмів цифрової обробки радіосигналів на мікросхемах програмованої логіки. 

 

Загальна інформація про курс: 

  • Кількість занять – 16 
  • Занять на тиждень – 2 
  • Тривалість курсу  – 8 тижнів 
  • Тривалість заняття – 120 хвилин із 15-тихвилинною перервою 

Вік учасників – 15-17 років (можливі виключення для обдарованих школярів, які молодші 15-ти років, але мають необхідні базові знання) 
Кількість учасників – 4-15.

Необхідні попередні знання:

  • попередній досвід вивчення електроніки
  • розуміння понять струму і напруги
  • розуміння на базовому рівні двійкової системи числення 
  • досвід програмування Arduino або аналогів

 

Навчальний курс «Основи робототехніки з Lego Mindstorms»

Курс “ Основи робототехніки з Lego Mindstorms ” орієнтований на школярів віком 12-14 років. Курс не потребує початкової підготовки. Достатньо вміння користуватися комп’ютером. Курс розрахований на школярів, які роблять перші кроки в світ робототехніки, програмування роботів виконується в середовищі розробки Lego Mindstorms EV3. Протягом курсу слухачі навчаться складати базові конструкції роботів, програмувати їх під певні завдання та користуватися різними сенсорами. 

Викладач курсу   Лебедев Денис Юрійович — кандидат технічних наук, доцент кафедри Конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». 

 

Загальна інформація про курс: 

  • Кількість занять – 6 
  • Занять на тиждень – 1 
  • Тривалість курсу – 6 тижнів 
  • Тривалість заняття – 90 хвилин із перервою 10 хвилин 
  • Вік учасників 12-14 років

 

 

 


  

Навчальний курс «Основи електроніки» 

 Заняття з основ електроніки спрямовані на вивчення і практичне використання знань із явищ, що спостерігаються під час протікання струму в електричному колі, до складу якого включено різні за своєю природою і фізичними властивостями електронні компоненти. Ці електричні кола об’єднані електронною схемою. Її властивості і функція можуть суттєво відрізнятись від властивостей електричних кіл, що входять до її складу. Саме тому важливо розібратись у властивостях окремих електронних компонентів, щоб професійно розуміти явища і процеси, які ми спостерігаємо як в окремих електричних колах, так і в електронній схемі загалом. Протягом занять досліджуються властивості окремих електронних компонентів та електронних схем на їх основі.

Викладач курсу Яганов Петро Олексійович — кандидат технічних наук, доцент кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського».

 

Загальна інформація про курс: 

  • Кількість занять – 10 
  • Занять на тиждень – 1 
  • Тривалість курсу – 10 тижнів 
  • Тривалість заняття – 90 хвилин з 10-ти хвилинною перервою 
  • Вік учасників – 15-16 років 

(можливі виключення для обдарованих школярів, які молодші 15-ти років, але мають необхідні базові знання).

Необхідні попередні знання та навички:

  • Стандартні знання з фізики для загальноосвітніх навчальних закладів для 9 – 10 класів;
  • Навички практичного складання електричних кіл; 
  • Навички практичного використання амперметру і вольтметру як вимірювальних приладів.

 


 

Навчальний курс «Основи Linux / Інструментів розробника» 

 Курс «Основи Linux / Інструментів розробника» є початковим у циклі курсів із розробки комплексних систем та призначений для надання базових навичок роботи в Linux-оточенні та вмінь роботи з основними інструментами розробника. В курсі вивчаються: робота з Linux (від встановлення дистрибутиву до вирішення типових задач системного адміністратора, таких як збірка кастомізованого ядра або налаштування веб-серверу), його основні концепції, команди, архітектурні принципи тощо; робота з системами контролю версій (а саме, Git, платформи GitHub та BitBucket); застосування технологій віртуалізації та контейнеризації для створення ізольованих оточень (VirtualBox/VMWare, Docker, Virtualenv); основи створення скриптів автоматизації (bash/Python); основи роботи з Open Source-проєктами; застосування хмарних технологій (на прикладі Heroku Cloud); використання інструментів автоматизації збірки та неперервної інтеграції (GNU Make, SCons та Travis CI). 

По закінченні курсу учні отримують достатні знання для подальшого розвитку в галузі IT.

Викладач курсу  Ходнєв Тимофій Андрійович — аспірант та викладач кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Ходнєв Т.А. готує інженерів з embedded systems для компанії GlobalLogic в C/Embedded GL BaseCamp. Займається розробкою embedded systems на замовлення. 

Загальна інформація про курс: 

Кількість занять – 16 

Занять на тиждень – 2 

Тривалість курсу – 8 тижнів 

Тривалість заняття – 120 хвилин з 20-ти хвилинною перервою 

Вік учасників – 14-17 років 

(можливі виключення для обдарованих школярів, які молодші 14-ти років, але мають необхідні базові знання) 

Кількість учасників 4-15. 

Необхідні попередні знання:

  • базові навички роботи з ПК 
  • початкові знання англійської (рівень, достатній для читання текстів) 
  • сильна мотивація 
  • бажаним (але не обов’язковим) є хоча б якийсь попередній досвід програмування.

 


 

Навчальний курс «Програмування BBC Microbit (Scratch)

 Курс “Програмування BBC Microbit (Scratch)” направлений на здобуття початкових знань та навичок у програмуванні обчислювальних систем на основі мікроконтролерів. 

Для практичних робіт використовується налагоджувальна плата BBC MicroBit на базі мікроконтролера ARM, створена для вивчення обчислювальної техніки у школах Великобританії.

Протягом курсу учні будуть на практиці вивчати, з одного боку, основи програмування в середовищі Block Editor на мові Scratch: послідовне виконання програм, застосування розгалужень, циклів, змінних, масивів даних. З іншого боку, будуть вчитися працювати з мікроконтролером ARM та периферійними пристроями BBC MicroBit, а саме: матрицею світлодіодів, акселерометром, термометром, компасом, працювати зі звуком та передачею/прийомом даних по радіоканалу. 

Викладач курсу Ковальський Віталій Іванович — випускник кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Ковальський В.І. працює інженером в Бельгійській компанії Melexis і розробляє мікросхеми для автомобілів. 

 

Загальна інформація про курс: 

Кількість занять – 8 

Занять на тиждень – 1 

Тривалість курсу – 8 тижнів 

Тривалість заняття – 120 хвилин, включаючи перерву 15-20 хвилин 

Вік учасників – 12-15 років 

Кількість учасників – 15-20.

 


 

Навчальний курс «Основи 3D моделювання та 3D друку»

 Курс “Основи 3D моделювання та 3D друку” орієнтований на школярів віком 13-15 років. Курс не потребує початкової підготовки. Достатньо вміння користуватися комп’ютером. Протягом курсу учні вчаться користуватися 3D принтером для друку готових моделей, а також проєктувати власні 3D моделі в програмі Fusion 360. Для виконання практичних занять використовуються 3D принтери Flashforge Creator Pro. 

Окрім занять із викладачем, слухачі курсу можуть з понеділка по п’ятницю приходити у Відкриту лабораторію електроніки Lampa для самостійної практики 3D друку. 

Викладач курсу Гордієнко Ярослав Олександрович — студент кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», лаборант у Відкритій лабораторії електроніки Lampa. Гордієнко Я.О. має великий досвід 3D друку і щодня допомагає відвідувачам користуватися 3D принтерами в лабораторії Lampa. 

 

Загальна інформація про курс: 

Кількість занять – 5 

Занять на тиждень – 1 

Тривалість курсу – 5 тижнів 

Тривалість заняття – 90 хвилин + перерва 10 хвилин

Вік учасників – 13-15 років 

Кількість учасників – 10-15. 

 

Команда “Lampa Kids” має унікальний досвід навчання молоді високим технологіям, підготовки достойної участі представників України на міжнародних олімпіадах з робототехніки, формування нової генерації інженерів.

 

Версія для друку Опубликовано: 30 Серпня 2021
Поділитись:
Помилка...
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий E-mail.
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий пароль.
Реєстрацію підтверджено!
Увійдіть, використовуючи свій E-mail і пароль.